Prva liga rukometaša

Razigrana momčad Igora Marijanovića nadigrala trećeplasirani sastav lige, Dominik Sabo zabio osam golova

Rukometaši Kozale nakon pobjede/Foto Facebook RK Kozala

Dubrovački gosti niti sa čak 16 minuta isključenja nisu uspjeli zaustaviti efikasni i razigrani napad Kozale

KOZALA  – ARDIAEI 30:23

RIJEKA  Utakmica 19. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Ardiaei 30:23 (15:9). Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja 200. Suci: Dario Bedeković i Bruno Peić (Bjelovar).

KOZALA: Sušanj, Baldo, Maričić 2, Sabo 8 (4), Tadić, Lencović 6, Juričević 3, Šunjić 3, Devčić, Smokrović 1, Mihelić 4, Đurić, Kasunić 2, Sančanin, Balas 1, Vučković.

ARDIAEI: Morović, Prkačin 1, Putica 7, Bazdan 1, Kosović, Bašica 9 (4), Ševo, Knez 2, Hladilo 1, Jurić 2, Boro, Butorac, Puljizević.

Isključenja: Kozala 6, Ardiaei 16 minuta. Sedmerci: Kozala 5 (4), Ardiaei 4 (4).

Kozala je nadigrala trećeplasiranu ekipu lige, dubrovački gosti niti sa čak 16 minuta isključenja nisu uspjeli zaustaviti efikasni i razigrani napad momčadi trenera Igora Marijanovića. Kako je domaća obrana djelovala čvrsto i kompaktno, »pokazavši zube« od početka sa samo devet primljenih golova do poluvremena, ispunjeni su preduvjeti za važnu pobjedu. Gosti su nekako održavali korak do sredine prvog dijela, a onda su sve teže pratili riječki ritam. Zahuktali su Kozalčani na odmor pošli s prednošću od čak šest golova, čime su već popločili puteve ka uspjehu. Petar Lencović i efikasni Dominik Sabo su u nastavku povećali razliku na 21:13 i samo pojačali uvjerenje svoje ekipe u ostvarenje punog pogotka. U onih preostalih nešto više od polovice drugog poluvremena, domaći su sačuvali veliki kapital i pretvorili ga u bodove.

Poredak: Karlovac 36, Buzet 28, Ardiaei, Rovinj, Umag 21, Zadar 1954 19, Kozala, Arena Pula 16, Hrvatski dragovoljac 14, BM 07, Opuzen 12, Rudar Adria Oil 8.