Druga liga rukometašica

Opatijskim rukometašicama susjedski derbi, Mirna Brusić zabila čak 12 pogodaka Omišljankama

Opatijske rukometašice nakon pobjede nad Omišljankama/Foto Facebook ŽRK Liburnija Opatija

Crikveničke rukometašice doživjele domaći poraz od Samobora

IVANIĆ – SENIA 24:18

IVANIĆ GRAD  Utakmica 9. kola Druge lige rukometašica – zapad: Ivanić – Senia 24:18 (12:10). Dvorana Žeravinec. Suci: Majstorović i Purma (Rugvica).

IVANIĆ: Sopina, Popović-Gecan 2, H. Petreković 1 (1), Šafran, Pa. Lešković, Pe. Lešković 5 (3), L. Petreković 3, Dasović, Maričević 4, Vidović 2, Hren, Duvandžija, Orlović, Brebrić, Crnčević 7, Blažević.

SENIA: Lekaj, Svast 4 (1), Samardžić 3, M. Šolić, L. Šolić 1, Biondić, Stanić 5, Cvjetičanin 5, Jurčić, Katalinić, Prpić, Kren.

Isključenja: Ivanić 8, Senia 12 minuta. Sedmerci: Ivanić 5 (4), Senia 2 (1).

Senjanke su poslije snažnog otpora i sedam izjednačenja rezultata ipak matirane u Ivanić Gradu gdje se domaća ekipa nametnula u posljednjoj trećini utakmice. Ivana Samardžić je za Seniju smanjila na 15:14 u 39. minuti, ali domaće su igračice, grčevito držeći razmak, ipak polako počele odmicati od gošći, koje kao da su često gubile ključ za prolaz kroz zonu Ivanića. Domaće su u 48. minuti odmakle na 20:15 i na kraju uvjerljivo slavile.

LIBURNIJA O. – OMIŠALJ 28:25

OPATIJA Utakmica 9. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija – Opatija – Omišalj 28:25 (16:13). Dvorana »Marino Cvetković«. Suci: Kirasić i Stipetić (Ogulin).

LIBURNIJA – OPATIJA: Jardas, Vlaše, Mihočka 1, Fućak, Hunčak 1, Šegota 4, Vivoda 1, Stefanović 1, Stakorić 3, Tipura 1, Markov, Vukajlović, Terzić, Sinčić 4, Brusić 12 (1).

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić, Kovačević, Cakaj 7 (1), Dorčić 6, Arežina, Karabajić 1, Lanza, Nikolić, Mandić, Jurkota, V. Vukelić 3, Selar 8 (4), N. Vukelić.

Isključenja: Liburnija Opatija 6, Omišalj 16 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 2 (1), Omišalj 6 (5).

Mirna Brusić nije nimalo mirovala pred omišaljskom zonom u derbiju susjeda, koji je pripao Opatijkama. Bodulske gošće nisu imale odgovora na akcije domaćih, koje su efikasnim napadima nakon početnog zagrijavanja održavale razmak, koji se povećavao približavanjem finiša, kada je omišaljska zona sve češće bila kao prolaznik bez kišobrana, Košarkaški efikasna Brusić s čak 12 golova i suigračice su na koncu uzele bodove.

MURVICA   – SAMOBOR 32:37

CRIKVENICA  Utakmica 9. kola Druge lige rukometašica – zapad: Murvica – Samobor 32:37 (13:17). Gradska sportska dvorana. Suci: Radanović i Šunjić (Rijeka).

MURVICA: Kutija 2, Perčić Bahtiri 2, Maja Pešut 2, Stipčić 2, Matijašić 6 (2), Skorić 7(2), Mandekić, Valentina Tomić, Marta Pešut, Lončarić, Nikolić 6, Runtas 1, Car 5,Anđela Tomić.

SAMOBOR: Belanić, Rođak, Curić 10, Andrijanić 2, Nika Kovač, Zlodi, Budan, Kozlovec 8 (2), Katanec 6, Kapetanović 5, Kanceljak 6,Matea Pešut,Elena Kovač, Husnjak.

Isključenja: Murvica 2, Samobor 12 minuta. Sedmerci: Murvica 7 (4), Samobor 3 (2).

Maja Kutija i ostale Kirice su sve vrijeme i na pogrešan način tražile kako zaustaviti prolaz rukometnog »Samoborčeka« ka vratima na kojima je golmanica Sara Mandekić bila izložena kao na strelištu, Igrom »u rukavicama« u obrani, sa simbolične dvije minute isključenja, Crikveničanke su poslije uspješnih početnih desetak minuta nadmetanja stalno bile u zaostatku. Antonija Matijašić, Ivona Skorić i Noel Nikolić te ostale domaće uzdanice nisu u napadu mogle toliko proizvesti koliko im je toga promicalo u obrani te je na koncu Samobor odnio bodove.

Rezultat 9. kola: Udarnik – Rudar 23:36, Š. R. Karlovac – Trešnjevka 22:27, Lokomotiva II – Sloga 40:25. Poredak: Rudar 18, Lokomotiva II Zagreb 15, Udarnik 14, Samobor 12, Ivanić 11, Liburnija – Opatija 10, Murvica 8, Senia 5, Trešnjevka 5, Š.R. Karlovac 4, Sloga 4, Omišalj 1 bod.