Druga liga rukometašica

Opatijke, Omišljanke i Crikveničanke krenule porazima, Senjkinjama bodovi bez borbe

Rukometašice Trešnjevke jednostavno nisu doputovale u Senj

MURVICA – LOKOMOTIVA II 25:26

CRIKVENICA Utakmica 1. kola Druge lige rukometašica – zapad: Murvica – Lokomotiva II 25:26 (15.16). Dvorana u Cruikvenici.

MURVICA: Kutija 5, Perčić Bahtiri 4, Deželin, Maja Pešut, Stipčić, Matijašić 6 (3), Mandekić, Tomić, Debelić 3 (2), Marta Pešut, Lončarić 2, Nikolić 1, Runtas 2 (1), Car.

LOKOMOTIVA II: Kraljević, Zrilić 6(3), Franjić, Hrlić, Bouček, Rusan, Mikulčić 3, Renić 4, Fratnik 4(1), Čičak 4(1), Fureš, Marić 5(2), Babara, Žunko.

Murvica na svom parketu nije uspjela doći do boda ili čak dva s drugom ekipom zagrebačke Lokomotive, koja je spretno i sretno u posljednjih desetak minuta stvorila predenost, na koncu dovoljnu za pun pogodak u utakmici s čak 19 izjednačenja. Gošće su nepunih šest minuta do kraja povele 25:23 i na koncu pobijedile 26:25.

LIBURNIJA O.  – IVANIĆ 28:30

OPATIJA  Utakmica 1. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija Opatija – Ivanić 28:30 (13:19). Dvorana »Marino Cvetković«.

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Gerovac 1, Fućak, Hunčak 2, Šegota 8, Zorica 1, Vivoda 1, Stakorić 9 (3), Tipura 2, Vukajlović, Terzić, Sinčić 1, Jardas, Brusić 3.

IVANIĆ: Sopina, L. Petreković 5, Popović-Gecan 3, Kirin 10 (3), H. Petreković, Brebrić, Paola Lešković, Petra Lešković 3, Sikaček 1, Dasović, Maričević, Vidović 1, Hren, Duvandžija, Šafran, Crnčević 7.

Efikasna Stefani Stakorić i ostale Opatijke u napadu nisu uspjele isporučiti toliko golova koliko ih je mogla primiti njihova zona u ogledu s Ivanićem. Poslije nešto više od deset minuta igre gošće su se počele odvajati, do odmora su odmakle na 19:13 i provele su nastavak u administriranju kapitala koji su na koncu pretvorile u bodove.

RUDAR – OMIŠALJ 42:19

LABIN  Utakmica 1. kola Druge lige rukometašica -zapad: Rudar – Omišalj 42:19 (20:10). Dvorana u Labinu.

RUDAR: Peršić 3, Šumberac 1, Basanić, Raspudić 9, Bradanović 3, Vrkić, Belušić 6 (2), Vretenar, Đuzel, Mikolić 7, Pavić, Mileta 10, Malić, Marić 3.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić, Kauzlarić, Kovačević 1, Cakaj 6 (5), Dorčić 3, Arežina, Lanza, Lukić 1, Vukelić 3, Selar 3, Ilić 2, Vukelić.

Utakmica bez priče u Labinu, donedavna golgeterica Zameta Katja Mikolić i ostale »Rudarke« su već do poluvremena najavile svoj monolog, otišavši na odmor s 20:10. U nastavku su tek obavljale formalnost s novakinjama u ligi.

SENIA  – TREŠNJEVKA 10:0 (b.b.)

SENJ  Ništa od igre na otvaranju senjske ženske rukometne sezone iz prozaičnog razloga, gošće iz zagrebačke Trešnjevke jednostavno nisu doputovale na utakmicu. Na terenu senjske dvorane »Robert Barbić Beli« bila je ekipa domaće Senije uz sve službene osobe, a kako nakon obaveznih 15 minuta čekanja nije bilo nekadašnjih prvoligašica, susret je registriran 10:0 za Senkinje.