Druga liga rukometašica

Opatijkama ponestalo snage u završnici utakmice protiv Samobora, porazi Senkinja, Omišljanki i Crikveničanki

Opatijke su u posljednjih pet minuta ostale bez boda ili dva koji su im bili tako blizu i tako daleko u ovom susretu s puno uspona i padova

LOKOMOTIVA II  – SENIA 32:22

ZAGREB Utakmica 19. kola Druge lige rukometašica – zapad: Lokomotiva II – Senia 37:22 (23:11). Mala dvorana Doma sportova.

LOKOMOTIVA II: Marić, Hrlić 1, Babara 5, Pudić, Rusan 2, Papić 2, Markulin 4, Bouček 2, Zrilić 3 (1), Čičak 4, Kraljević, Renić 9, Fratnik 4, Pisk 1.

SENIA: Lekaj 1, Svast 5 (1), Samardžić 2, Komadina 2, Šolić 2 (1), Biondić, Matičić 9, Skokandić 1, Cvjetičanin, Jurčić, Kren.

Isključenja: Lokomotiva 8, Senia 14 minuta. Sedmerci: Lokomotiva II 3 (1), Senia 3 (2).

Gošće su istrčale sa samo jedanaest igračica u ogledu s favoritkinjama. Pritom je čak devet golova Jelene Matičić djelovalo kao kap vode u pustinji, u igri u kojoj su Lokosice već do odmora vodile 23:11, a kiša golova je tek nešto slabija u nastavku.

KARLOVAC – OMIŠALJ 25:20

KARLOVAC   Utakmica 19. kola: Karlovac – Omišalj 25:20 (13:6). SD Mladost.

KARLOVAC: Bačić 2, Stepić 5, Peretić, Nose, Kusanić 6, Vuković 7 (2), Razumić 2, Tuškan, Perković, Krznarić, Skočibušić, Medved 3, Jurišić, Keča.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 2, Kauzlarić, Vukelić, Kovačević, Cakaj 4 (1), Dorčić, Ahel 1(1), Lukić 1, Ilić, Požega, Karabajić 4 (2), Selar 8 (3).

Isključenja: Karlovac 10, Omišalj 4 minute. Sedmerci: Karlovac 2 (2), Omišalj 12 (7).

Simona Selar i ostale Omišljanke su često tražile zagubljeni ključ karlovačke brave, a u međuvremenu su domaće sve više odmicale k punom pogotku. Kako se u to izdanje Omišlja uklopilo i čak pet neiskorištenih sedmeraca, nije bilo nikakve brane koja bi ga zaustavila od utapanja u porazu. Bodulke su u prvom poluvremenu imale simboličan učinak od samo 6 golova, Karlovčanke su odmakle za sedam koraka i sačuvale vodstvo.

LIB. OPATIJA  – SAMOBOR 29:32

OPATIJA  Utakmica 19. kola: Liburnija Opatija – Samobor 29:32 (16:17). Dvorana »Marino Cvetković«.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Vlaše, Fućak 3, Hunčak, Šegota 6, Vivoda, Stefanović 1, Stakorić 8 (6), Tipura 1, Markov, Vukajlović, Sinčić 3, Brusić 7(1), Đukić.

SAMOBOR: Belanić 2, Rođak 6, Andrijanić 3, Sambolec, N. Kovač 1 (1), Zlodi 7, Budan, Katanec 5, Kanceljak 8 (4), Karasman, Pešut, Matijašić, E. Kovač, Brdarić.

Isključenja: Liburnija Opatija 6, Samobor minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 7 (7), »Samobor 5 (5).

Opatijke su u posljednjih pet minuta ostale bez boda ili dva koji su im bili tako blizu i tako daleko u ovom susretu s puno uspona i padova. Domaćima je trebalo desetak minuta da se prisjete kako moraju igrati i u obrani te su u tom početnom razdoblju kapitulirale čak devet puta. Samobor se odmakao na 9:4, no Liburnija Opatija je dobro reagirala na tu prijetnju, popravila je igru u obrani, a kako je imala djelotvoran napad, do odmora se primaknula na samo 17:16. To joj je dalo poticaja za nastavak lova i u nastavku, Stefani Stakorić je u 48. minuti iz sedmerca izjednačila na 22:22. Ubrzo je efikasna Mirna Brusić servirala seriju od tri gola kojom je osam minuta do kraja svojoj ekipi donijela prvo vodstvo (25:24). Ipak, u posljednjih osam minuta kao da je ponestalo snage Opatijkama, pogotovo u obrani, toliko da je nakon dvaju izjednačenja na koncu Samobor uspješniji.

MURVICA – SLOGA 24:26

CRIKVENICA Utakmica 19. kola: Murvica – Sloga 24:26 (12:14). Dvorana u Crikvenici.

MURVICA: Toskić, Kutija 5, Ljubanović, Skorić 5 (2), Mandekić, V. Tomić 1, Debelić 4, Lončarić 5, Nikolić, Runtas 2, Car 2, A. Tomić.

SLOGA: Grgec, Živko, Žerdin 13, Barić 2, Šalinović, Tesar 5, Perić, Crnčan, Krstanović, Bešlija, Karasman, Barić 2, Matijaščić, Španić, Kontrec 4 (1).

Isključenja: Murvica 4, Sloga 0 minuta. Sedmerci: Murvica 2 (2), Sloga 7 (3).

Iva Žerdin nije iskoristila jedan sedmerac, ali je svejedno poentirala 13 puta, pogodila je mrežu dvoput manje od cijele ekipe domaće Murvice. Muku mučeći s realizacijom, domaće su jednom izjednačile, ali su stalno kaskale za Slogom. Maja Kutija im je razbudila nade kada je minutu i 15 sekundi do kraja razmak svela na minimum golom za 25:24, ali nezaustavljiva Žerdin joj je odgovorila i Sloga je dojurila do vrijednih bodova u borbi za ostanak.

Poredak: Rudar 38, Udarnik 29, Lokomotiva II 27, Ivanić 21, Samobor 20, Liburnija Opatija 18, Trešnjevka 17, Murvica 16, Karlovac 14, Sloga 10, Omišalj, Senia 7.