Druga liga rukometašica - zapad

Omišljanke preokretom do pobjede nad Slogom, Opatijke posustale u završnici utakmice u Labinu

Rukometašice Omišlja/Foto Facebook ŽRK Omišalj

Crikveničanke poražene kod Trešnjevke

OMIŠALJ  – SLOGA 22:20

MALINSKA  Utakmica 16. kola Druge lige rukometašica – zapad: Omišalj – Sloga 22:20 (9:13). Dvorana »Malinska Dubašnica«.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 5, Ilić 4, Kauzlarić, V. Vukelić, Jurkota, Kovačević 1, Cakaj 1, Dorčić 1, Lukić 2, Ilić, Nikolić, Karabajić, Selar 8 (4), N. Vukelić,

SLOGA: Grgec, Živko 3, Žerdin 4, Barić, Grgurić, Tesar 1, Perić, Kupres, Horvat 8, Krstanović, Biber 3, Kuhar, Karasman, Barić, Kontrec 1 (1).

Isključenja: Omišalj 10, Sloga 12 minuta. Sedmerci: Omišalj 5 (4), Sloga 1 (1).

Simona Selar i ostale Omišljanke slavile su u derbiju začelja velikim preokretom u nastavku. Gošće su dobile poluvrijeme 13:9, no uoči samog finiša proradio je napad Bodulki. Dvanaest minuta prije kraja Sloga je vodila čak 17:12, ali je dostignuta, a nepunih četiri minute do kraja i prestignuta kada je Omišalj poveo 20:19, na koncu i osvojio bodove.

SENIA – SAMOBOR 20:34

SENJ Utakmica 16. kola: Senia – Samobor 20:34 (10:17). Dvorana »Ivan Barbić Beli«.

SENIA: Lekaj, Svast 6 (1), Samardžić, Komadina 2, Šolić 1, Dabac 4 (1), Biondić, Matičić 3 (2), Cvjetičanin 1, Jurčić 1, Katalinić, Skokandić 2, Kren.

SAMOBOR: Belanić, Rođak, Curić 4 (1), Andrijanić 1, N. Kovač, Zlodi, Budan, Kozlovec 8 (4), Katanec 8, Kanceljak 7, E. Kovač 1.

Isključenja: Senia 10, Samobor 4 minute. Sedmerci: Senia 5 (4), Samobor 5 (5).

«Samoborček« je protutnjao senjskim parketom. Favoritkinje iz Samobora kao da su imale pucački trening, okončale su ga pobjedom od čak 34:20.

RUDAR – LIBURNIJA OPATIJA 24:23

LABIN   Utakmica 16. kola: Rudar – Liburnija Opatija 24:23 (12:11). Dvorana u Labinu.

RUDAR: Kamenar, Peršić 3, Šumberac 1, Basanić, Raspudić 7, Zahtila 5 (1), Bradanović, Vrkić, Belušić 2, Vretenar, Đuzel, Mikolić 5 (4), Pavić, Mileta 1, Malić.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Brubnjak, Fućak 2, Hunčak 2, Lenac, Vivoda 3, Stefanović 2, Stakorić 5, Tipura, Markov, Vukajlović 2, Brusić 7.

Isključenja: Rudar 2, Liburnija Opatija 2 minute. Sedmerci: Rudar 9 (5), Liburnija Opatija 1 (0).

Katja Mikolić, zvučno ime u redovima Labinki te suigračice u finišu su uspjele nadmašiti Stefani Strakorić i ostale opatijske gošće, iako pritom nisu realizirale čak četiri sedmerca. Liburnija Opatija je dugo držala priključak, no u posljednjih nekoliko minuta domaće su se malo odvojile, dovoljno za konačnih 24:23.

TREŠNJEVKA – MURVICA 31:25

ZAGREB Utakmica 16. kola: Trešnjevka – Murvica 31:25 (14:11). Dvorana »Kutija šibica«.

TREŠNJEVKA: Ivčić, Smiljanić 4, Ćutunić,Stanić 7 (3), Vrdoljak, Bošnjak 2, Dujmić, Vučković 6 (1), Kovačević,Ercegovac 2,Lopac-Škrinjar, Miholić 8, Lesac, Nemčić 2.

MURVICA: Toskić, Butković 11 (7), Ljubanović 1, Stipčić 2, Mandekić, V. Tomić, Rajković, Debelić 3, Lončarić, Nikolić 8, Runtas,Car, A. Tomić.

Isključenja: Trešnjevka 10, Murvica 6 minuta. Sedmerci: Trešnjevka 4 (4), Murvica 7 (7).

Zelene su od sredine poluvremena kontrolirale rezultat, Murvica im se uspjela primaknuti na 24:23 šest minuta prije kraja golom efikasne Antonije Butković. To je ispao zenit Crikveničanki, Trešnjevka je puno bolje finiširala, dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Ostali rezultati: Udarnik – Ivanić 26:21, Š.R. Karlovac – Lokomotiva II 22:30. Poredak: Rudar 32, Udarnik 24, Lokomotiva II 23, Ivanić 19, Samobor 18, Murvica 16, Lubirnija Opatija 14, Trešnjevka 13, Karlovac 10, Sloga 6, Senia i Omišalj 5 bodova.