Druga liga rukometašica - zapad

Omišljanke i Opatijke podijelile bodove u Malinskoj, Crikveničanke održale lekciju Samoborkama

Senkinje uvjerljive protiv gošći iz Ivanića

OMIŠALJ  – LIBURNIJA OPATIJA     26:26

MALINSKA  Utakmica 20. kola Druge lige rukometašica – zapad: Omišalj – Liburnija Opatija 26:26 (15:16). SD Malinska-Dubašnica.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 3, Kauzlarić, V. Vukelić 2, Kovačević 2, Cakaj 4, Dorčić 3, Spicijarić, Ahel, Lukić 1, Požega, Karabajić 3, Selar 8 (5), Skorup, N. Vukelić.

LIBURNIJA OPATIJA: Vlaše 1, Hunčak, Šegota 8, Vivoda 3, Stakorić 3, Tipura 1, Markov, Vukajlović 1, Sinčić 1, Brusić 8 (3).

Isključenja: Omišalj 8, Liburnija Opatija 8 minuta. Sedmerci: Omišalj 6 (5), Liburnija Opatija 3 (3).

Susjedska ćakula rukometašica domaćeg Omišlja i Liburnije Opatija nakon uzbudljivog nadmudrivanja okončana je podjelom plijena. Domaće, koje su na začelju drugoligaške kolone, te opatijske gošće, koje su istrčale u »suženom obimu«, sa samo deset igračica u sastavu, nametale su svoje teze skoro do samog kraja, ali niti jedan zbor nije uspio nadglasati onaj drugi. U susjedskom derbiju bilo je uspona i padova te rezultatskih preokreta, sve poput onoga u prvom dijelu, kada su domaćice uletjele u završnih nešto više od dvije minute vodstvom 15:13. U munjevitoj reakciji Karla Šegota i Aurora Vivoda plasirale su seriju 3:0 i na odmor otišle s minimalnim vodstvom. Liburnija Opatija dugo je nastavila igrati u istom taktu i odmicati Omišlju za korak-dva sve do završnih devet minuta. Tada je nagrađena upornost Bodulki, koje su za manje od dvije minute anulirale razmak i u tom plesu na žici Simona Selar je svojim osmim golom stavila točku na »i« te priče za već četrnaesto i konačno izjednačenje 26:26, nakon čega je u posljednje tri minute susjedama suparnička mreža ostala nedostižna.

SAMOBOR  – MURVICA 24:27

SAMOBOR   Utakmica 20. kola Druge lige rukometašica – zapad: Samobor – Murvica 24:27 (9:16). Dvorana u Samoboru.

SAMOBOR: Belanić, Rođak 2, Andrijanić 6, Sambolec, N. Kovač 3 (1), Zlodi 1, Budan, Kozlovec 1, Katanec 8, Kanceljak 1, Pešut, Matijašić 1, E. Kovač 1.

MURVICA: Toskić, Kutija 1, Ljubanović, Stipčić 6, Skorić 6 (2), Mandekić, Tomić, Rajković 6, Debelić 4, Lončarić 2, Runtas 2.

Isključenja: Samobor 10, Murvica 10 minuta. Sedmerci: Samobor 4 (2), Murvica 6 (4).

Iskusna golmanica Kirica Sara Mandekić i suigračice joj u polju održale su rukometnu lekciju domaćem Samoboru, ekipi iz gornjeg doma, kojoj su nakon početnih minuta stale za katedru. Ivona Skorić i Ana Debelić su ih već sredinom poluvremena odvojile na 8:4 i od tada do kraja vjetar je puhao u jedra Dore Rajković, Nine Stipčić i ostalih Crikveničanki. Približavanjem odmora povećavale su razliku te su uz sjajnu obranu i efikasan napad na poluvremenu stekle pozamašnu prednost, 16:9. Ponesene tom činjenicom nastavile su naglašavati razliku, toliko da su posljednju trećinu igre dočekale s velikih devet golova razlike (21:12). Samim time je vrijeme do posljednjeg zvuka sirene proteklo u obavljanju formalnosti. Zadovoljne obavljenim poslom, gošće su si mogle dozvoliti »uvlačenje vesala«.

SENIA – IVANIĆ 34:26

SENJ Utakmica 20. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Ivanić 34:26 (17:17). Dvorana »Ivan Barbić Beli«.

SENIA: Lekaj, Svast 12 (3), Samardžić 2, Komadina 5, Šolić, Biondić, Matičić 11 (3), Cvjetičanin, Jurčić, Katalinić, Skokandić 4, Kren.

IVANIĆ: Sopina, Abramovizh, Petreković 5 (1), Popović-Gecan 1, Sikaček 5, Petreković, Šafran 2, Pa. Lešković 1, Pe. Lešković 3, Blažević, Mareković, Duvandžija, Maričević 2, Cerovečki, Bertović, Crnčević 7.

Isključenja: Senia 10, Ivanić 0 minuta. Sedmerci: Senia 7 (6), Ivanić 6 (4).

Sara Svast i poslovično produktivna Jelena Matičić nadavale su se golova pored obrane »u rukavicama« visoko plasiranog Ivanića, koji pod Nehajem nije skrivio niti jedan prekršaj za isključenje. U tamošnjem Barbiću Belom takvom su igrom favoritkinje još i mogle održavati ravnotežu dok ih je u napadu »išla karta«, ali kada ih je u nastavku stala, Senia je sve uvjerljivije grabila k visokoj pobjedi. Popravivši igru u obrani, domaće, bez obzira na to što je riječ o sastavu s dna poretka, sredinom nastavka već su odmicale 26:20, što je i bila prva najava njihovog punog pogotka. Stečeni kapital domaće su na koncu i uvećale za konačnu pobjedu.

Ostali rezultati: Trešnjevka – ŠR Karlovac 26:26, Rudar – Udarnik 24:21, Sloga – Lokomotiva II 20:22. Poredak: Rudar 40, Lokomotiva II 31, Udarnik 28, Ivanić 21, Samobor 20, Liburnija Opatija 19, Murvica, Trešnjevka 18, ŠR Karlovac 15, Sloga 10, Senia 9, Omišalj 8.