Premijer liga rukometaša

Novi poraz rukometaša Zameta, Riječani zabili samo šest golova u nastavku

Matija Car/Foto Arhiva NL

Nekadašnji Zamećani Filip Glavaš i Antonio Pribanić, te suigrači su u nastavku skroz dezorijentirali riječki napad

Poreč – Zamet 25:18

POREČ Utakmica 17. kola Paket 24 Premijerlige rukometaša Poreč – Zamet 25:18 (12:12). Dvorana Veli Jože u Poreču.

POREČ: Muranović 2, Mataija 2, Medved, Lugar, Krbavčić, Petrov, Gudić, Vekić, Moslavac 3, Rađaković 2 (1), Plovanić 1, Moslavac, Ikanović 3, Glavaš 6 (1), Pribanić 6, Ljubić.

ZAMET: Zena, Zarev 1, Mozetič 5, Ljevar 3, Šehić 1, Sorić, Tomljanović 4 (3), Starčević 3, Car, Mrakovčić, Devčić, Perkov, Pičuljan 1.

Isključenja: Poreč 6, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Poreč 3 (2), Zamet 4 (3).

Poreč je u tradicionalnom susjedskom derbiju sa Zametom u drugih 30 minuta opradao ulogu favorita. Nekadašnji Zamećani Filip Glavaš i Antonio Pribanić, te suigrači su u nastavku skroz dezorijentirali riječki napad čijih je šest golova nakon 12:12 na poluvremenu u tom drugom dijelu bio samo simboličan učinak, a ne baza iz koje se moglo razmišljati o letu prema iznenađenju. Ispada da je otpor Zamećana trajao pola utakmice nakon čega je sve proteklo u znaku Poreča, koji je slomio optpor Riječana te je na koncu uvjerljivo uzeo bodove pobjedom 25:18.