Druga liga rukometašica

Murvici i Zametu lokalni derbiji u Opatiji i Labinu, Senjkinje bolje od Karlovčanki

Katja Mikolić (Zamet)/M. GRACIN

Igračice trenera Drage Žiljka su ovom pobjedom istaknule kandidaturu za povratak u prvoligaški razred

ZAMET – RUDAR 29:22

RIJEKA  Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet – Rudar 29:22 (15:10). Centar Zamet. Gledatelja 50. Suci: Botinčan, Rupčić (Rijeka).

ZAMET: Mraković, Troskot 3, Perčić Bahtiri, Blažić, Mršić 2, Nekić 3, Tabar 3, Mikolić 4 (1), Pleše 1, Stanić 3, Jukan 1 (1), Visković 3, Đuzel, Svast, Masnić 6 (2), Strukar.

RUDAR: Kamenar, Zenković, Peršić 3, Franković, Basanić, Vrkljan 1, Zahtila 7 (2), Bradanović 2, Vrkić 2, Belušić 1, Vretenar Nose 1, Jukopila 3, Pavić, Mileta 2, Bonić.

Sedmerci: Zamet 3 (3), Rudar 4 (6). Isključenja: Zamet 12, Rudar 4 minute.

Rukometašice Zameta grabe k toliko željenom povratku u Prvu ligu, na tom su putu načinile važan korak uvjerljivom pobjedom nad glavnim suparnicama na vrhu, Rudarom iz Labina. Igračice trenera Drage Žiljka su zadovoljne izašle s parketa nakon dobro obavljenog posla, ostvarile su pobjedu u najvažnijoj utakmici prvog dijela sezone i na najbolji mogući način istaknule kandidaturu za povratak u prvoligaški razred. Pritom su odigrale odličnu utakmicu u svim segmentima igre, čvrstom obranom i djelotvornim napadom nadigrale su labinske gošće, kojima ništa nije polazilo za rukom.

Zamećanke su od prve minute pokazale tko je glavni, golovima iskusnih Silvije Masnić i Maje Visković utakmicu otvorile s 3:0 i do kraja utakmice nisu ispustile prednost iz svojih ruku. Dominacija Rijdečanki nije jenjala, do odmora je bilo 15:10. Zamećanke nisu imale slabe točke. Vratarka Nikolina Strukar svojim je obranama pridonijela sigurnosti, do kraja prednost je samo povećana.

LIBURNIJA O. – MURVICA 25:32

OPATIJA  Utakmica 8. kola: Opatija – Murvica 25:32 (11:15). Dvorana »Marino Cvetković«. Suci: Grubor i Katanić (Poreč).

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Gerovac, Mihočka, Hunčak, Šegota 3 (1), Hontić 2 (1), Kovačević, Vlahović, Stakorić 6 (2), Perić, Mihalić 3, Tipura 3, Krivičić 5, Budimir, Picco 1, Brusić 2 (2).

MURVICA: Leverić, Ljubanović, Maj. Pešut, Deželin, Jelenović 9 (1), Stipčić 2, Kutija, Skorić 10 (5), Mandekić, Tomić, Rajković, Debelić 7, Mar. Pešut, Lončarić 2, Runtas 2.

Sedmerci: Liburnija-Opatija 6 (9), Murvica 6 (7). Isključenja: Liburnija-Opatija 6, Murvica 8 minuta.

Kirice su iznenadile Opatijke, koje su inače dosadašnje najugodnije iznenađenje drugoligaškog zapada. Nekadašnje prvoligašice su se pritom nadavale golova, nezaustavljiva Rea Jelenović i ostale igračice trenera Ramiza Đekića su već na poluvremenu odmakle do 15:11, u ritmu golova su nastavile juriti k važnoj pobjedi.

SENIA – KARLOVAC 32:28

SENJ  Utakmica 8. kola: Senia – Karlovac 32:28 (17:17). Dvorana »Robert Barbić-Beli«. Gledatelja 50. Suci: Pešutić (Matulji), Prpić (Kostrena).

SENIA: Lekaj, Filipčić 6, Dorić, Samardžić 7 (3), M. Šolić, L. Šolić 1, Lj. Biondić, L. Biondić 7 (2), Cvjetičanin 5, Katalinić, Skokandić 6, Kren.

KARLOVAC: Bačić 6, Ištvanić, Stepić 2, Peretić 6, Bekić, Kusanić 3 (1), Razumić, Kučinić 5, Devčić, Perković, Krznarić, Skočibušić, Medved 6, Rajčić, Keča, Benić.

Sedmerci: Senia 5 (5), Karlovac 1 (3). Isključenja: Senia 4, Karlovac 8 minuta.

Senia je ostvarila važnu pobjedu u borbi za ostanak nad karlovačkim gošćama u utakmici u kojoj su obrane bile u podređenom položaju. Karlovac je održavao korak do odmora, kada je bilo 17:17, no kada je Senia u nastavku značajnije popravila obranu, skrenula je vodu na svoj mlin.

Poredak: Zamet 14, Rudar, Lokomotiva II i Ivanić 10, Liburnija Opatija 9, Samobor 6, Udarnik 5, Murvica, Senia 4, Karlovac, Zaprešić 2.