Prva liga rukometaša

Lider projurio dvoranom Dinko Lukarić, Senjanima susjedski derbi u Crikvenici

Antonio Tomaš (Kozala)/Foto Arhiva NL

U utakmici »spuštenih gardova« Riječani su na koncu nokautirani od trogirskog lidera

KOZALA  – TROGIR 30:38

RIJEKA  Utakmica 7. kola Prve lige rukometaša – jug Kozala – Trogir 30:38 (13:17). Dvorana Dinko Lukarić.

KOZALA: Volenik, Braut 2, Islamović 1, Vukičević, Kokan 5, Kezić, Dizdar 6, Tomaš 10 (1), Majić 3, Kosanović, Baldo, Schlagenhauf 3, Njegovan, Loparac.

TROGIR: Baković, Barić 5, Špika 2, Kekić 2, Babić 11 (1), Ljubica 6, Piteša 2, Brkan, Perkušić 3, Plazibat, Mamut, Šolić 4, Trivković 3.

Marin Babić i njegovi trogirski suigrači su se nadavali golova u hladnoj kozalskoj večeri, bili su zagrijanih dlanova, to ih je na koncu i dovelo do uvjerljive pobjede. U utakmici »spuštenih gardova« Riječani su na koncu nokautirani od trogirskog lidera. Gosti su u 35. minuti vodili 22:14, najavljujući već tako rasplet. Dvadesetak minuta prije kraja su odmaknuli na deset golova razlike.

MORNAR C. – SENJ 25:31

CRIKVENICA Utakmica 7. kola Prve hrvatske rukometne lige – jug: Mornar Crikvenica – Senj 25:31 (12:14). Dvorana u Crikvenici.

MORNAR CRIKVENICA: Domijan 1, Derossi, Andreškić, Pikec 3 (1), Smojver 9 (1), Viskić, Prpić, Mijić 3, Potočnjak, Stupar 2, Turčinov, Dokoza 7. Jonjić.

SENJ: M. Nekić, Milih 1, Šojat, I. Barbić 4 (4), Krajcar 7, Cvjetković 3, Nekić 2, Zrinski, Deželjin, J. Nekić, Krmpotić 3, A. Barbić 6, Stanić 1, Sukurica 2, Raos 2, Jeličić.

Senjani su slavili u derbiju susjeda. »Uskoci« su stalno bili u prednosti, u 38. minuti odmaknuli su na 19:13, no domaćini se nisu predavali, Ivan Smojver je pogodio u 48. minuti za 20:22. Gosti su odgovorili su serijom 3:0, stekli prednost 25:20 osam minuta prije kraja.

Rezultati 8. kola: Ribola Kaštela – H. dragovoljac 27:19, Metković-Mehanika -Balić&Metličić 22:32, Zadar – Karlovac 28:36, Buzet – Rudar Labin 29:24.

Poredak: Trogir 12, Kozala, Karlovac i Ribola Kaštela 10, Buzet, Metković-Mehanika 7, Senj, Zadar, Balić&Metličić 6, Rudar 2, Mornar C. 0.