Prva liga rukometaša

Lazar u finišu potopio Kozalu u Labinu, Senjanima županijski derbi protiv Gospića

Kirci visoko poraženi u Splitu

RUDAR AO  – KOZALA  29:28

LABIN Utakmica 7. kola Prve lige rukometaša – jug: Rudar Adria Oil – Kozala 29:28 (14:13). Dvorana »Franko Mileta«. Suci: Brodić, Hodžić (Zagreb).

RUDAR ADRIA OIL: Zena, Ratkajec 11 (1), Tomičić, Lazar 3, Vozila, Štucin1, Ugrin 7, Dželili, Murselović, Jelušić 2, Dukić 1, Kostić, Lukšić 1, Derossi, Ajanović, Franković 5.

KOZALA: Baldo, Deželjin 5 (2), Lučić, Vujović 1, Juričević 3, Kezić 2, Jovović 1 (1), Srok, Sabo 1 (1), Devčić, Potočnjak 6, Andričević, Schlagenhauf, Mikuličić 5, Sančanin, Balas 4.

Isključenja: Rudar Adria Oil 10, Kozala 6 minuta. Sedmerci: Rudar Adria Oil 1 (1), Kozala 5 (4).

Rukometaši Kozale doživjeli su poraz u završnici uzbudljive utakmice u Labinu, Rudari su uspjeli iskopati pobjedu Lazarovim pogotkom u posljednjim trenucima. Uspjeli su riječki rukometaši u zadnjim minutama dostići dva pogotka prednosti Rudara iz 57. minute pogocima Deželjina i Mikuličića (28:28), ali su na kraju ipak ostali praznih ruku.

SENJ – GOSPIĆ 27:25

SENJ Utakmica 7. kola: Senj – Gospić 27:25 (12:10). Dvorana »Robert Barbić – Beli«. Suci: Cepanec (Turčin), Dragočajac (Novska).

SENJ: M. Nekić, Birkić, Drinovac 1, J. Nekić, Stipetić 4, Čulinović 1, Rak, Vukšić 5 (5), R. Nekić 1, Francetić 2, Brašnić Ferreira 3 (2), Krmpotić 3, Barbić 3, Stanić 4, Ćosić, Jeličić.

GOSPIĆ: Kolačević, Seferagić, Jelić5, Maras, Antić 2, Devčić, Dželalija10 (3), Petrović 4, Matulović, Verzon, Žugaj, Suknaić, Sakić 1, Udiljak 3, Milković, Bilić.

Isključenja: Senj 10, Gospić 8 minuta. Sedmerci: Senj 8 (7), Gospić 5 (3).

Senjani su pobijedili u važnoj utakmici u borbi za ostanak. Ante Vukšić, nepogrešiv s crte sedam metara i siuigrači došli su do pobjede nad kvalitetnim ličkim susjedima zahvaljujući nešto mirnijoj igri na kraju utakmice.

Gospićani su u 53. minuti prvi put u drugom dijelu uspjeli izjednačiti na 21:21, u neizvjesnoj završnici raspoloženi Dželalija davao je nadu Gospićanima, ali nije bio svemoguć, Senj se odvojio i slavio.

BM 07  – MORNAR DC 28:17

SPLIT  Utakmica 7. kola: BM 07 – Mornar Dramalj-Crikvenica 28:17 (13:8). Dvorana Gripe. Gledatelja 30. Suci: Anušić (Primorski Dolac), Vukovac (Split).

BM 07: Cvitanović 2, Luketin 3, Čavčić 3, Kažimir 2, Ševeljević 2, Ivanišević 2, Ančić, Tadić 2, Matijaš 1, Sučić 4, Lučin, Kozina 1, Gajić 4, Vulić, Dujić, Vukotić 2.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Domijan 2, Stupar 5 (1), Lovrenović, Božić 3, Marošević 5, Jovanović, Car 2, Manestar, Raguž.

Isključenja: BM 07 4, Mornar Dramalj Crikvenica 8 minuta. Sedmerci: BM 07 1 (0), Mornar Dramalj-Crikvenica 1 (1).

Mornar Dramalj-Crkikvenica, klub s tri riječi u imenu, doputovao je na splitski susret sa samo deset igrača. Jedan od njih je bio i mladi Matija Car, u posljednje vrijeme često spominjan oko natezanja zbog njegova povratka iz Zameta u Crkikvenicu. Sada je konačno zaigrao nakon višemjesečne prisilne stanke. On i ostali gosti nisu imali nikakve šanse, nakon dvadesetak početnih minuta domaći su se sve više odvajali, sve do konačnih 28:17.

Poredak: Ribola Kaštela, BM 07 12, Metković Mehanika, Hrvatski dragovoljac 10, Kozala 9, Rudar Adria Oil 8, Buzet 7, Gospić, Senj 4, Rovinj, Zadar 1954, Mornar Dramalj-Crikvenica 2.