Prva liga rukometaša

Kozali bodovi u završnici susjedskog derbija protiv Senja, Kirci poraženi od Zadra

Kozalčanin Antonio Dizdar postigao je pet pogodaka/Foto Arhiva NL

U 55. minuti momčadi su zadnji put bile u egalu, 28:28, a onda je stigla riječka serija 3:0 pogocima Antonija Dizdara dva puta, te i Hrvoja Kokana

KOZALA – SENJ 32:29

RIJEKA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Senj 32:29 (15:16). Dvorana “Dinko Lukarić”. Gledatelja 350. Suci: Derušek (Zagreb), Pavlović (Varaždin).

KOZALA: Volenik, Braut 1, Islamović 2, Balas 2, Kokan 2, Kezić 3 (2), Dizdar 5, Tomaš 8, Polić, Kosanović, Baldo 7, Schlagenhauf 2, Jurić, Njegovan, Pešić, Loparac.

SENJ: M. Nekić, Matejčić, Šojat, I. Barbić 12 (6), Krajcar 4, R. Nekić, Zrinski, Deželjin 1, Krmpotić 6, Milih 3, A. Barbić 1, Stanić 1, Sukurica 1, Raos 1, Jeličić.

Sedmerci: Kozala 3 (2), Senj 6 (6). Isključenja: Kozala 6, Senj 6 minuta. Crveni karton: Krajcar (Senj, 28′).

Zanimljiv i borbeni susjedski rukometni derbi starih višedesetljetnih rivala, Kozale i Senja, ovog puta u okviru prvoligaškog juga. Momčadi su praktički cijelo vrijeme bile jedna drugoj rame uz rame, dovoljno o tome govori činjenica da je viđeno čak 11 izjednačenja. U prvom dijelu u minimalnoj su prednosti bili gosti, a Kozalčani stizali, u nastavku je bilo obrnuto sve do posljednjih pet minuta. U utakmici u kojoj su carevali napadi, a obrane bile podređene, u 55. minuti momčadi su zadnji put bile u egalu, 28:28, a onda je stigla riječka serija 3:0 pogocima Antonija Dizdara dva puta, te i Hrvoja Kokana, Senjani se više nisu imali vremena ni mogućnosti reagirati, doživjeli su prvi poraz ove sezone.

MORNAR CRIKVENICA  – ZADAR 1954 25:39

CRIKVENICA Utakmica 4. kola: Mornar Crikvenica – Zadar 1954 25:30 (8:19). Dvorana u Crikvenici. Gledatelja 100.

MORNAR CRIKVENICA: Mataija, Oroši, Lušić 9 (2), K. Domijan, Dragičević, Andreškić 2, Pikec 5 (2), Smojver 2, Viskić, Pičuljan 1, Mijić, Potočnjak 3, Turčinov 1, I. Domijan 2, Rak.

ZADAR 1954: Fratucanov, Bojmić 1, Surać 6, Maričić 8, Merhar 5, Cota, To. Merhar 4, Perinović, Bukva 5,Ti. Merhar 1, Maričić.

Crikvenički rukometaši su doživjeli i svoj četvrti poraz u ovosezonskom natjecanju, ovog puta su Zadrani odnijeli bodove. Gosti su do poluvremena stekli vrlo visoku prednost, čak 19:8, u nastavku su domaći tek uspjeli umanjiti štetu.

Rezultati: Metković-Mehanika – Ribola Kaštela 21:20, Trogir – Hrvatski dragovoljac 21:20. Poredak: Metković-Mehanika 7, Ribola Kaštela i Kozala 6, Trogir, Senj i Zadar 4, Buzet 3, Karlovac i Balić&Metličić 2, Hrvatski dragovoljac, Rudan Labin i Mornar Crikvenica bez boda.