Prva liga rukometaša

Kozala nastavila svoj pobjednički let, Kirci poraženi u Buzetu, Senjani pod Nehajem

Dino Islamović (Kozala)/Foto Arhiva NL

Nekompletni Crikveničani, koji su u zapisniku imali samo devet igrača, nisu imali nikakve šanse u Buzetu

H. DRAGOVOLJAC – KOZALA  23:31

DUGI RAT  Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša – jug: Hrvatski dragovoljac – Kozala 23:32 (12:6). Dvorana u Dugom Ratu.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 6, Topić, Perić 1, Maleničić, Kutleša, Brkljačić 3, Mikulić 2, Pocrnja 1, Maleničić, Jakelić, Varvodić, Zebić 8, Milinović, Kovačić 2.

KOZALA: Sušanj, Braut 2, Islamović 7 (1), Mikuličić, Kokan 2, Kezić 4, Dizdar 4, Tomaš 9 (1), Majić 3, Kosanović, Baldo 1, Pešić, Loparac.

Mladi Kozalčani su u Dugom Ratu nastavili svoj uspješan let kojim su pri vrhu ljestvice prvoligaškog juga, momčad trenera Tadeja Široke je nadigrala domaće »dragovoljce«. Oni su do poluvremena još nekako pokušavali održati korak s razigranim Antonijom Tomašem i društvom, a u nastavku su Dino Islamović i prijatelji zasuli golovima dalmatinsku mrežu.

BUZET – MORNAR. C. 30:23

BUZET Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša – jug: Buzet – Mornar Crikvenica 30:23 (20:11). Dvorana u Buzetu.

BUZET: Šegota 1, Petohleb 2, Klasanović, Jakac 1, Božić, Nežić, Valković 4 (2), Vučko 8 (2), Šegota, Černeka 9, Jović, Črnac, Skukan, Bašić 4, Lučin, Rušnjak 1 (1).

MORNAR CRIKVENICA: Viskić, Turčinov 1, Pičuljan 2, Mijić 1, Stupar 2, Derossi, Lušić 3, Pikec 7 (1), Smojver 7 (3).

Nekompletni Crikveničani, koji su u zapisniku imali samo devet igrača, nisu imali nikakve šanse u Buzetu, gdje su istaknuti igrači bivša zapažena imena Zameta, golman Fran Lučin, bek Raul Valković te krila Dario Černeka i Damir Vučko. Ova trojica su bila istaknuta u golijadi domaćina.

SENJ  – ZADAR 30:31

SENJ Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj – Zadar 30:31 (17:18). Dvorana »Ivan Barbić-Beli«.

SENJ: M. Nekić, Milih 2, Žunić, I. Barbić 4, Krajcar 7, Cvjetković 2, Orlić,.R. Nekić 1, Zrinski, Deželjin, Krmpotić 3,A. Barbić 4, Stanić 4, Ćosić, Raos 4, Jeličić.

ZADAR: Perinović, Lisica, Korljan, Jurišić, Bojmić 2, Martinović, Surać 3, G. Maričić 12, Čirjak, Cota, To. Merhar 6, Bukva 2(1), Ti. Merhar 2 (1), N. Maričić, Perinović, M. Merhar 4.

Uzbudljiv je bio rasplet u Senju, koji nije godio domaćinima, ostali su kratkih ruku u ogledu s gostima iz Zadra. Kod 30:30 u pretposljednjoj minuti nezaustavljivi Goti Maričić je svojim dvanaestim golom pogodio za 31:30, domaćini su pozvali »time out«, imali su potom napad za remi, ali nisu uspjeli pogoditi mrežu.

Poredak: Trogir 16 (9 utakmica), Karlovac 14 (8), Buzet 13 (9), Kozala 12 (8), Balić Metličić 10 (8), Ribola Kaštela 10 (7), Metković 9 (8), Zadar 8 (10), Senj 6 (8), Rudar 2 (8), Hrvatski dragovoljac 2 (9), Mornar Crikvenica 0 (10).