Kiricama susret nekadašnjih prvoligašica, Opatijke odnijele bodove iz Karlovca

Rukometašice Murvice/Foto FACEBOOK/ŽRK MURVICA

Opatijke su nastavile gdje su stale jesenas

KARLOVAC  – LIBURNIJA  22:29

KARLOVAC  Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad: Karlovac – Liburnija Opatija 22:29 (10:12). ŠRC Mladost. Gledatelja 40. Sutkinje: Haramina (Samobor) i Palaić (Velika Ludina).

KARLOVAC: Nose 4, Stepić 4, Teskera 1, Jurčević, Kusanić 3, Razumić 6, Krznarić, Papić, Skočibušić, Goršić 1, Medved 3, Jurišić, Keča, Tarabić.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, V. Zdrinšćak 5, Mihočka 5, Fućak, Hunčak 7, Vivoda 3, Lenac 3, Stakorić 5, Afrić, Grabar, Sinčić 1, Šimičić, Brubnjak.

Opatijke su nastavile gdje su stale jesenas, uspješnu sezonu su potvrdile punim pogotkom na karlovačkom gostovanju. Još u prvom popluvremenu su postupno lomile otpor Karlovčanki, susjeda na ljestvici, a onda su u nastavku projurile do uvjerljive pobjede.

MURVICA  – UMAG   29:17

CRIKVENICA  Utakmica 12. kola Druge lige – zapad: Murvica – Umag 29:17 (16:8). Dvorana u Crikvenici. Gledatelja 50. Sutkinja: Jarnec (Varaždin), sudac: Purma (Rugvica).

MURVICA: Kutija 3, Dugonjić, Ljubanović, Matičić 10, Stipčić 2, Skorić 3, Mandekić, Tomić, Dorčić 2, Toskić, Lončarić 4, Samardžić, Filipčić, Runtas, Car 5.

UMAG: Andročec 1, Romić Herceg, Kernjus 3, Selar 7, Blašković, Mijanović, Štingl, Brkljača 3, Mandić 2, Špoljar, Calcina 1, Tatalović, Sladić.

Crikvenički susret nekadašnjih prvoligašica je samo potvrdio tko je tko na drugoligaškom zapadu. Kirice su se već u prvom poluvremenu nadavale golova, a pritom su prolazi k iskusnoj golmanici Sari Mandekić bili tako dobro zatvoreni da je do odmora bilo već 16:8. U nastavku se samo nastavilo ovo rukometno držanje lekcija davljeniku Umagu, uostalom krajnji rezultat od čak 29:17 za Murvicu, koja stremi vrhu, najbolje govori sam za sebe.

Ostali rezultati: Jamnica – Ivanić 22:45, Samobor – Poreč 28:24, Sloga – Udarnik 15:32. Poredak: Trešnjevka i Ivanić 21, Udarnik 19, Murvica 17, Lokomotiva II 2 16, Liburnija Opatija 14, Karlovac i Samobor 10, Jamnica 6, Poreč 5, Umag 3, Sloga bez bodova.