EHF EURO Kup

Hrvatski rukometaši svladali Slovačku, Riječanin Tin Lučin najbolji strijelac s pet pogodaka

Tin Lučin/Foto PIXSELL

Hrvatska će u subotu u Veszpremu igrati s Mađarskom

VARAŽDIN U dvoboju 4. kola EHF EURO Kupa hrvatski rukometaši su u Varaždinu slavili protiv Slovačke s 26:23 (12-13).

Izabranici Hrvoja Horvata, koji igraju u bitno pomlađenom sastavu, stigli su i do četvrte pobjede u ovom natjecanju i druge u Varaždinu u samo dva dana protiv Slovačke.

No, za razliku od glatkih 32-24 u srijedu, danas su se hrvatski rukometaši itekako pomučili s domaćinom sljedećeg EURA.

Slovaci su od samog kraja prvog dijela vodili s čak i tri razlike do 50. minute, kada Hrvatska uspijeva poravnati na 21-21. Šest minuta prije kraja Mihić dovodi Kauboje u vodstvo (23-22), da bi Pavlović pet minuta prije kraja povećao na 24-22, a Tin Lučin iz sedmerca osigurao pobjedu (25-22).

Prvi strijelci kod Kauboja bili su Domagoj Pavlović i Tin Lučin s pet golova, dok je Luka Šebetić zabio tri.  Slovake je predvodio Hruščak sa sedam golova.

Hrvatska će u subotu u Veszpremu igrati s Mađarskom.