Prva liga rukometaša jug

Grgurević potvdio pobjedu Kiraca u Senju, Kozali bodovi nakon napete završnice protiv Gospića

Rukometaši Kozale slavili su nakon napete završnice

Senj je u 45. minuti poveo 16:14, ali ni to mu nije dostajalo niti za bod

SENJ – MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA 22:23

SENJ Utakmica 3. kola Prve lige rukometaša – jug: Sen j- Mornar Dramalj-Crikvenica 22:23 (8:9). Dvorana Robert Barbić Beli. Suci Bernobić (Rijeka), Gagula (Zagreb).

SENJ: M. Nekić, Birkić 1, Tomas, Žunić, Stipetić 5, Turković, Čulinović 3, Rak, Vukšić 3 (3), Francetić 1, J. Nekić, Krmpotić 5 (4), Barbić, Stanić 3, Ćosić, Jeličić.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 4, K. Domijan, Mozetič 1, Grgurević 4, Dujmović 5, Prpić, Manestar, Jonjić, Dragičević 4 (2), I. Domijan 1, Mataija 3.

Sedmerci: Senj 11 (7), Mornar Dramalj-Crikvenica 2 (2). Isključenja: Senj 8, Mornar Dramalj Crikvenica 12 minuta.

Uzbudljiv je bio susret susjeda i tradicionalnih sportskih rivala, Senjana i gostuućih Crikveničana, koji su na kraju otišli kući pjevajući, slaveći pobjedu 23:22. U utakmici u kojoj su obrane bile protagonisti, domaći su poveli 7:4 sredinom prvog poluvremena, ali su uporni gosti topili taj kapital suparnika otišavši na odmor vodstvom 9:8 u susretu u kojem su golovi stizali na kapaljku.
I u nastavku su se momčadi smjenjivale u vodstvu,

Senj je u 45. minuti poveo 16:14, ali ni to mu nije dostajalo niti za bod. U 58. minuti Luka Grgurević je pogodio za 21:19, prednost je dovoljna za konačnu pobjedu gostiju. Domaćini mogu žaliti za bodovima, koji su otišli susjedima dobrim dijelom jer Senj nije iskoristio čak četiri sedmerca.

KOZALA – GOSPIĆ 38:37

RIJEKA Utakmica 3. kola Prve HRL jug: Kozala – Gospić 38:37 (17:18). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 50. Suci: Siniša Bosak, Željko Hercg (obojica Varaždin).

KOZALA: Sančanin, Baldo 8, Dražul, Deželjin 6 (2), Lučić, Vujović 4, Juričević 7, Kezić 5, Jovović, Srok, Andričević, Devčić 1, Potočnjak 3, Schlagnhauf, Mikuličić 4, Balas.

GOSPIĆ: Kolačević, Seferagić 6, Jelić, Maras, Antić 3, Čović 2, Dželalija 7, Petrović 11, Matulović 1, Verzon, Žugaj, Suknaić 2 (1), Udiljak 1, Kovačević 1, Bilić 1.

Sedmerci: Kozala 2 (2), Gospić 1 (1). Isključenja: Kozala 4 minute, Gospić 12 minuta.

U 55. minuti domaći rukometaši su izjednačili (35:35), a onda su golovima Juričevića i Balde stekli prednost koju gosti više nisu mogli stići.

Poredak: Ribola Kaštela 6, BM 07 6, Metković Mehanika 4, H. dragovoljac 4, Rudar AO 4, Kozala 4, Gospić 2, Buzet 2, Mornar Dramalj Crikvenica 2, Senj 2, Rovinj i Zadar bez bodova.