Druga liga rukometašica

Gostujuće pobjede Crikveničanki i Opatijki, Omišljanke tijesno poražene od Karlovca u Malinskoj

Slavlje igračica Murvice u Samoboru

Senkinje su doživjele domaći poraz od Lokomotive II

OMIŠALJ – KARLOVAC 27:28

MALINSKA Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Omišalj – Karlovac 27:28 (14:15). Dvorana »Malinska Dubašnica«.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 1, Kovačević, Cakaj 8 (5), Dorčić 5, Lanza, Nikolić, T. Ilić, Lukić 3, Mandić 1, Jurkota, V. Vukelić 5, Selar 5, P. Ilić, N. Vukelić.

KARLOVAC: Bačić 5, Stepić 2, Peretić, Nose, Kusanić 4, Vuković 8 (3), Razumić 2, Kučinić, Tuškan, Krznarić, Skočibušić, Medved 7, Keča.

Isključenja: Omišalj 14, Karlovac 10 minuta. Sedmerci: Omišalj 5 (5), Karlovac 3 (3).

Omišaljke, koje su za korak kaskale za Karlovčankama uz povremena izjednačenja, ipak su uspjele povesti 13:12 četiri minute do odmora, no obrana im nije izdržala te su gošće na poluvremenu imale minimalnu prednost (14:15). Slični su bili parametri i u drugom poluvremenu u kojem je Karlovac stalno vodio. Na koncu je Martina Dorčić uspjela smanjiti na konačnih 27:28 šest sekundi prije kraja.

SLOGA – MURVICA 20:31

SVETA NEDJELJA  Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Sloga – Murvica 20:31 (10:14). Dvorana u Svetoj Nedjelji.

SLOGA: Grgec, Živko 2 (2), Grgurić, Tesar 1, Perić 2, Crnčan 1, Kupres, Krstanović 1, Škarpa, Karasman, Vrdoljak 1, Brdarić, Barić 3 (3), Matijaščić 3 (3), Radek 4 (4), Kontrec 2.

MURVICA: Kutija 6, Butković, Perčić Bahtiri 1, Stipčić, Skorić 6 (4), Mandekić Tomić, Lončarić 1, Nikolić 7, Runtas 2, Car 7, Tomić 1.

Isključenja: Sloga 4, Murvica 14 minuta. Sedmerci: Sloga 11 (9), Murvica 5 (4).

Crikveničke rukometašice su itekako složnom obranom čuvale prilaze golmanici Sari Mandekić Svetoj Nedjelji. Platile su to s 14 minuta isključenja, ali su svele domaće na simboličnih devet golova iz igre i naravno stvorile sve preduvjete za visoku pobjedu. Na drugoj strani Maja Kutija i Ivona Skorić su se nadavale golova, zajedno sa suigračicama išle su doma zadovoljne poslije pobjede od čak 31:20.

SENIA – LOKOMOTIVA II 19:29

SENJ  Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Lokomotiva II 19:29 (9:15). Dvorana »Robert Barbić Beli«.

SENIA: Lekaj, Filipčić 3, Svast 7 (1), Samardžić 1, M. Šolić, L. Šolić 1, Stanić 3, Cvjetičanin 3, Jurčić, Katalinić, Prpić 1, Skokandić, Mataija, Kren.

LOKOMOTIVA II: Kraljević, Marić 2, Grgurić, Novosel, Renić 2, Fureš 2, Fratnik 10 (2), Rusan, Nemčić 1, Babara 1, Zrilić 6, Čičak 3, Bouček 2.

Isključenja: Senia 8, Lokomotiva 8 II minuta. Sedmerci: Senia 6 (1) Lokomotiva II 2 (2).

Utakmica neravnopravnih ekipa u Senju, u kojoj je druga ekipa Lokosica dominirala. U tom monologu Zagrepčanki, Senkinje uz to nisu iskoristile čak pet sedmeraca.

SAMOBOR – LIBURNIA OPATIJA 23:25

SAMOBOR Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad Samobor – Libuirnija – Opatija 23:25 (11:14). Dvorana u Samoboru.

SAMOBOR: Vučković, Belanić 1, Rođak, Curić 8 (1), Andrijanić 1, N. Kovač, Zlodi, Budan, Kozlovec 4 (1), Katanec 4, Kapetanović 4 (1), Kanceljak 1, Karasman, Rugole, E. Kovač, Husnjak.

LIBURNIJA – OPATIJA: Jardas, Mihočka 1, Fućak 3, Hunčak 2, Pilčić, Vivoda 1, Stakorić 6 (3), Tipura 1, Markov, Terzić, Sinčić, Brusić 10 (2). Đukić.

Isključenja: Samobor 8, Liburnija – Opatija 2 minute. Sedmerci: Samobor 8 (3), Liburnija – Opatija 6 (5).

Stefani Stakorić, nekadašnja istaknuta prvoligaška igračica, vodila je uspješno svoje suigračice do pobjede u Samoboru. Domaći rukometni »Samoborček« je samo na početku bio zahuktala kompozicija, protekom minuta je polako zastajkivao, Liburnija Opatija ga je sustigla i prestigla, gošće su već na odmoru vodile s obećavajućih 14:11. U 35. minuti Glorija Fućak je povisila na 19:14. Iako je bilo dosta vremena do kraja, već je nagovještavala i krajnji ishod utakmice. U samom finišu se Samobor primaknuo na samo 24:23, ali ekipa koja nije iskoristila čak pet sedmeraca nije ostvarila preokret, Opatijke su osvojile vrijedne bodove kod visoko plasiranih Samoborki.

Rezultati 8. kola: Rudar – Ivanić 30:22. Poredak: Rudar 16, Lokomotiva II 13, Udarnik 12, Samobor 10, Ivanić 9, Murvica, Liburnija Opatija 8, Senia 5, Karlovac, Sloga 4, Trešnjevka 3, Omišalj 1 bod