Prva liga rukometaša - jug

David Šunjić ugradio 16 poena u oproštajnu pobjedu, Kozali golijada protiv Rudara na Zametu

Radost Kozalčana nakon utakmice/Foto Facebook RK Kozala

U rukometnom duelu revolveraša Riječani su na poluvremenu već vodili 19:15, do konca su očuvali prednost

KOZALA – RUDAR AO 37:34

RIJEKA Utakmica 11. kola Šrve lige rukometaša – jug Kozala- Rudar Adria Oil 37:34 (19:15). Dvorana na Zametu.

KOZALA: Baldo 2, Klanac 1, Sabo, Balas, Lencović 7, Juričević 6, Šunjić 16 (5), Devčić, Tomaš, Smokrović 3, Mihelić 2, Sertić, Đurić, Sančanin, Vučković.

RUDAR ADRIA OIL: Zena, Ratkajec 6, Lazar 12 (3),Matošević 1, Jelušić 3, L. Derosi, Matošević, Dukić 1, Kostić 6, Dželili, B. Derossi 3, Matačić 2.

Isključenja: Kozala 6, Rudar Adria Oil 12 minuta. Sedmerci: Kozala 5 (4), Rudar Adria Oil 4 (3).

Kada netko u košarci postigne 12 koševa, pa čak 12, može se reći da je bio efikasan, u rukometu je to produkcija o kojoj se može govoriti s itekakvim pohvalama. U ovom slučaju autor tih čak 16 pogodaka je adut Kozale David Šunjić koje mu je gost iz labinskog Rudara Adria Oila Aleksandar Lazar odgovorio tucetom golova.

Odgovor je bio nedovoljan kao i ukupni odgovor labinskih gostiju na nalete mladih Kozalčana koji su istarskim gostima u utakmici labilnih obrana napunili mrežu do vrha. U rukometnom duelu revolveraša Riječani su na poluvremenu već vodili 19:15, do konca su očuvali prednost i na oproštaju sa polusezonom otišlio su s pobjedom 37:34.

Ostali rezultati: Opuzen- Zadar 25:31, Umag – Adriaei 26:24, Rovinj- Karlovac 27:24. Poredak: Karlovac 20, Buzet 16, Rovinj, Zadar 14, Adriaei 13, Kozala, Umag, Opuzen 9 Hrvatski dragovoljac, BM 07, Arena Pula 6, Rudar Adria Oil 5.