Prva liga rukometaša

David Šunjić i Antonio Tomaš zabili 18 pogodaka Zadranima, Kozala se trgnula u nastavku

Rukometaši Kozale/Foto Facebook RK Kozala

Dalmatinski gosti su se bolje snašli u prvom dijelu, prije odlaska na odmor vodili su čak 17:12

KOZALA – ZADAR 1954   30:29

RIJEKA Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Zadar 1954 30:29 (16:18). Dvorana na Zametu. Suci: Skendrović i Trčak (Samobor).

KOZALA: Baldo 2, Klanac 1, Sabo, Balas, Juričević 1, Šunjić 11 (7), Devčić 2, Tomaš 7, Smokrović 1, Mihelić 2, Sertić, Đurić, Karabajić, Lencović 3, Sančanin, Vučković.

ZADAR 1954: Perić, Martinović 4 (1), Marić, Fratucanov, Jurišić, Korljan 10 (4), Maršan, Knežević, Dujmović, Merhar 6, Vukić 3, Bukva 1, Čirjak 5, Trošelj, Perinović.

Isključenja: Kozala 8, Zadar 1954 16 minuta. Sedmerci: Kozala 7 (7), Zadar 1954 6 (4).

Nezaustavljivi David Šunjić i Antonio Tomaš, koji su zajedno strijelci čak 18 golova, više od pola napadačkog učinka domaćina, bili su matadori mlade riječke momčadi. Dalmatinski gosti su se bolje snašli u prvom dijelu, prije odlaska na odmor vodili su čak 17:12. U nastavku su Riječani zbili redove u obrani, ispunivši prvi preduvjet za osvajanje bodova. Shodno tome sustigli su Dalmatince i uskoro preuzeli vodstvom koje su ljubomorno čuvali. Nekoliko minuta prije kraja su odvajanjem na 30:27 osigurali pobjedu, gosti su s dva završna pogotka samo umanjili poraz.

Ostali rezultati: BM 07 – Rudar Adria Oil 26:21, Karlovac – Arena Pula 29:19, Opuzen – Umag 23:23, Rovinj – Buzet 30:35, Hrvatski dragovoljac – Ardiaei 27:27.

Poredak: Karlovac 16, Buzet 14, Zadar 1954, Rovinj 12, Ardiaei 11, Opuzen 9, Kozala 8, Umag 7, BM 07 6, Umag 5, Hrvatski dragovoljac, Arena Pula 4.