Prva liga rukometaša

David Mikuličić golom u dramatičnoj završnici donio Kozali pobjedu na vrućem parketu u Senju

Veliko slavlje Riječana u Senju

Gledatelji u Senju svjedočili su uzbudljivom nadmetanju s nizom preokreta i izjednačenja u regionalnom derbiju tradicionalnih rukometnih rivala

RUDAR AO – MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA 29:27

LABIN  Utakmica 5. kola Prve lige rukometaša – jug: Rudar Adria Oil – Mornar Dramalj Crikvenica 29:27 (17:15). Dvorana Franko Mileta u Labinu. Gledatelja 200.Suci: Čačić, Josić (Zagreb).

RUDAR AO: Zena 1, Ratkajec, Tomičić, Lazar 2, Vozila, Štucin, Ugrin 2, Dželili, Murselović, Jelušić 2, Dukić 1, Kostić 2, Lukšić, Derossi 10 (3), Ajanović 1, Franković 8.

MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 6, K. Domijan 2, Mozetič 4, Grgurević 4, Dujmović, Dragičević 4 (1), Brozičević, Jovanović, Lovrenović, Stupar 5 (2), I. Domijan 2, Mataija.

Sedmerci: Rudar Adria Oil 3 (3), Mornar Dramalj Crikvenica 3 (3). Isključenja: Rudar Adria Oil 10, Mornar Dramalj Crikvenica 4 minute.

Crikveničani su u Labinu pružili dobar otpor “rudarima” ali su ovi ipak na koncu osvojili bodove. Mornar Dramalj Crikvenica je bila poravnata do prve trećine utakmice nakon čega su domaćini počeli stvarati malu prednost, koja se pokazala odlučujućom.

SENJ – KOZALA 29:30

SENJ Utakmica 5. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj – Kozala 29:30 (13:16). Dvorana Robert Barbić Beli u Senju. Gledatelja 50.Suci: Magić (Varaždin), Špiranec (Trnovec Bartolovečki)

SENJ: M. Nekić, Birkić, Medarić, J. Nekić, Stipetić 1, Čulinović, Vukšić 6 (2), R. Nekić 4, Rak, Brašnić-Ferreira 8, Krmpotić 2, Drinovac 3, Stanić 5, Ćosić, Jeličić.

KOZALA: Sušanj, Baldo 5, Dražul, Deželjin 8 (3), Balas, Vujović 1, Juričević 2, Kezić 5, Jovović, Srok, Devčić, Potočnjak 1 (1), Andričević, Sabo 2, Mikuličić 6, Sančanin.

Sedmerci: Senj 4 (2), Kozala 8 (4). Isključenja: Senj 8, Kozala 12 minuta.

Gledatelji u Senju svjedočili su uzbudljivom nadmetanju s nizom preokreta i izjednačenja u regionalnom derbiju tradicionalnih rukometnih rivala. Ovog puta je nadmetanje pripalo Kozalčanima i to u dramatičnoj završnici. Riječani su se uspjeli odvojiti u finišu prvog dijela te su na odmor pošli vodstvom 16:13. U nastavku su Senjanima odmicali, imali su uj jednom trenutku i četiri gola prednosti, ali Senjani su ih sustigli uoči finiša. Brašnić je izjednačio na 23:23 u 49. minuti najavljujući vruće posljednje minute.

Bilo je to prvo od četiri izjednačenja u završnici utakmice u kojoj je Senj u 58. minuti poravnao golom Roberta Nekića na 28:28. Nakon toga su i poveo preko Ante Vukušića iz sedmerca 29:28 u 59. minuti. Međutim, u istoj minuti su Kozalčani uspjeli odgovoriti pogotkom Antonija Kezića, domaći su potom uzeli minutu odmora pedeset sekundi prije kraja – dogovor nije dao ploda. Senjani nisu uspjeli poentirati, ali jesu na drugoj strani Kozalčani. David Mikuličić je pogotkom za 30:29 donio nove bodove ekipi trenera Tadeja Široke.

Poredak: Ribola Kaštela 10, BM 07, Kozala 8, Metković Mehanika, Buzet, Rudar Adria Oil 6, Hrvatski dragovoljac 4, Gospić, Mornar Crikvenica, Senj, Rovinj 2, Zadar 1954 0.