Druga liga rukometašica - zapad

Crikveničanke svladale desetkovane Karlovčanke, Opatijke doživjele visoki poraz od nekadašnjih prvoligašica

Rukometašice Murvice/Foto Facebook RK Murvica

Karlovčanke nisu odoljele pobjedničkoj kanonadi Jelene Matičić, Ivone Skorić i ostalog društva iz Murvice

MURVICA  – KARLOVAC 28:26

CRIKVENICA Utakmica 2. kola Druge lige rukometašica – zapad: Murvica – Karlovac 28:26 (15:10). GSD Crikvenica.

MURVICA: Kutija 1 (1), Dugonjić, Ljubanović, Matičić 6 (1), Stipčić 3, Skorić 6 (2), Mandekić, Tomić, Nekić 3, Dorčić 5, Toskić, Lončarić 1, Samardžić, Jerković, Car 3.

KARLOVAC: Nose 4, Stepić 5, Teskera 2, Kusanić 10 (3), Razumić 1, Perković, Goršić, Medved 2, Jurišić 2, Keča.

Isključenja: Murvica 8, Karlovac 4 minute. Sedmerci: Murvica 5 (4), Karlovac 3 (3).

Karlovčanke, koje su istrčale sa samo deset igračica, nisu odoljele pobjedničkoj kanonadi Jelene Matičić, Ivone Skorić i ostalog društva iz Murvice. Držale su korak većim dijelom prvog poluvremena, a onda ih je pogodila brzometna serija Murvice od pet golova u samo šest minuta poslije koje su golmanica Sara Mandekić i prijateljice odgalopirale do značajne prednosti (15:9). Do kraja Maja Kutija i suigračice su nastojale odoljeti pokušajima gošći da ostvare veliki preokret, razmak je pritom varirao između dva do pet golova. Murvica je visoku prednost pretvorila u konačnu pobjedu, drugu u prvenstvu.

TREŠNJEVKA – LIBURNIJA OPATIJA 39:22

ZAGREB   Utakmica 2. kola: Trešnjevka – Liburnija Opatija 39:22 (18:11). Dvorana Kutija šibica.

TREŠNJEVKA: Smiljanić 1, Vlaše, Lesac 1, Vrabec 2, Vojnović 4, Vučković 4, Kapetanović 6, Lukić 4, Bošnjak 3, Lopac-Škrinjar, Lukić, Nemčić 4, Žderić 2, Stanić 8, Lovrenčević.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Hunčak 1, Hrelja 2 (1), Pilčić 1, Vivoda 7 (2), Lenac 3 (2), Stakorić 3 (1), Mihalić 2, La. Zdrinšćak 1, Lu. Zdrinšćak 1 (1), Afrić 1, Sinčić, Brubnjak, Đukić.

Isključenja: Trešnjevka 12, Liburnija Opatija 2 minute.

Sedmerci: Liburnija Opatija 11 (7).

U ogledu bivših prvoligašica igračice Liburnija Opatije su na gostovanju kod Trešnjevke prošle kao bose po trnju. To posebno vrijedi za opatijsku zonu koja je i u prvom poluvremenu iskazivala neželjenu propusnu moć, da bi u nastavku jednostavno pala brana pred bujicom napada Zagrepčanki kod kojih je čak jedanaest igračica pogađalo mrežu i to sve iz igre. Na odmor se otišlo visokom prednošću Trešnjevke 18:11, a u nastavku je uslijedio totalni raspad gošći, koje su postigle samo četiri gola.