Crikveničanke pružili snažan otpor drugoligaškom lideru, Opatijke se poigrale s gošćama

Ivona Skorić/Foto Facebook ŽOK Murvica

Opatijske rukometašice su već do odmora postigle 17 golova

TREŠNJEVKA – MURVICA 26:18

ZAGREB Utakmica 14. kola Druge lige rukometašica – zapad: Trešnjevka – Murvica 26:18 (12:11). Dvorana Kutija šibica. Gledatelja 50. Sutkinje: Lea Haramina (Samobor) i Katja Palaić (Velika Ludina).

TREŠNJEVKA: Lovrenčević, Smiljanić 2, Vlaše, Brdovčak 4, Vrabec, Vojnović, Vučković 4, Kapetanović 3, Laco, Dunđerović, Lukić, Curić, Nemčić 8 (3), Stanić 5 (1).

MURVICA: Kutija, Ljubanović, Matičić 1, Stipčić 1, Skorić 11 (5), Mandekić, Tomić, Dorčić 1, Lončarić 2, Samardžić, Filipčić, Car 2.

Isključenja: Trešnjevka 6, Murvica 2 minuta. Sedmerci: Trešnjevka 5 (4), Murvica 6 (5).

Rukometašice vodeće Trešnjevke su došle do očekivanih bodova u susretu s Murvicom, ali su Crikveničanke pružile snažan otpor u Zagrebu te su favoritkinje tek u drugom poluvremenu uspjele iskazati nadmoć nad raspucanom Ivonom Skorić i prijateljicama.

LIBURNIJA O.  – SLOGA 37:20

OPATIJA Utakmica 14. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija Opatija – Sloga 37:20 (17:9). Dvorana »Marino Cvetković«. Sutkinja: Renea Andrea Jarnec (Varaždin), sudac: Ivan Purma (Rugvica).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Zdrinšćak 3, Mihočka 2, Fućak 3, Hunčak 5, Vivoda 8 (1), Lenac 4, Stakorić 3, Afrić, Grabar 4, Sinčić 2, Šimičić, Brubnjak 1 (1), Gadža 2.

SLOGA: Pavić, Žerdin 2, Šilobod Plazina, Horvat, Majetić 4 (2), Živković, Trifković 2, Beber, Tesar, Živković 8 (1), Tesar 4 (2), Grgečić.

Isključenja: Liburnija Opatija 2, Sloga 21 minute. Sedmerci: Liburnija Opatija 3 (2), Sloga 7 (5).

Pobjednička kanonada Opatijki, koje su se na parketu dvorane »Marino Cvetković« poigravale sa Slogom kao mačka s mišem. Od početka igrala je samo jedna ekipa, ona opatijska, koja je već do poluvremena kao da je na »prekovremenom«, dala čak 17 golova. Gošće su pak ostvarile simboličnih devet golova pa je jedini upitnik do kraja ostao s koliko će golova razlike Liburnija Opatija ostvariti novu pobjedu.

Ostali rezultati: Poreč – Umag 22:23, Š.R. Karlovac – Samobor 20:25. Poredak: Trešnjevka 27, Udarnik 23, Ivanić 23, Lokomotiva Zagreb 20, Liburnija Opatija 18, Murvica 17, Š.R. Karlovac 12, Samobor 12, Poreč 8, Jamnica 7, Umag 5, Sloga bez bodova.