Prva liga rukometaša - jug

Crikveničanima susjedski derbi na Kozali i prva pobjeda u prvenstvu, Senjanima bod protiv Metkovaca

Kozalčanin Antonio Dizdar postigao je pet pogodaka/Foto Arhiva NL

Riječani su imali i napad za izjednačenje, ali im je prilika postala neprilika

KOZALA  – MORNAR CRIKVENICA 27:29

RIJEKA Utakmica 12. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Mornar-Crikvenica 27:29 (15:16). Dvorana Dinko Lukarić.

KOZALA: Baldo 1, Braut 3, Deželjin 1, Balas, Devčić, Kokan 3 (2), Kezić, Dizdar 5, Volenik, Tomaš 9 (2), Vujović, Jeličić, Schlagenhauf 1, Mikuličić 4, Potočnjak, Loparac.

MORNAR-CRIKVENICA: Viskić, Oroši, D. Derossi, V. Derossi, Huljina, Pikec 11, Jonjić, Pičuljan 1, Mijić, Medvedec 1, Stupar, Turčinov, Domijan, Čupić 3, Matejčić 6, Lušić 7 (3).

Isključenja: Kozala 4, Mornar Crikvenica 16 minuta. Sedmerci: Kozala 6 (4), Mornar-Crikvenica 4 (3).

Rukometaši Mornar-Crikvenice ostvarili su na Kozali prvu pobjedu sezone! Tko će kome nego svoj svome. Po pravilu susjedskih derbija, i ovaj je bio uzbudljiv iako su Kirci bili ti koji su praktički stalno bili u prednosti, u drugom poluvremenu nezaustavljivi Marko Pikec, Oliver Lušić i prijatelji su se odvojili na pet golova razlike. Iako je tada u 51. minuti bilo teško dohvatljivih 21:26, poslovično efikasan Kozalčanin Antonio Tomaš i suigrači nisu se predavali, prošli su na gol razlike, na 26:27 uoči uzbudljiva raspleta. Riječani su potom imali i napad napad za izjednačenje, ali im je prilika postala neprilika. Kako nisu poentirali, učinili su to potom gosti. Oni su došli do mreže i slavili svoj prvi prvenstveni pun pogodak.

SENJ  – M. MEHANIKA 21:21

SENJ Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj – Metković Mehanika 21:21 (10:12). Dvorana Robert Barbić Beli.

SENJ: M. Nekić, Milih, A. Katić, Žunić, I. Barbić 6 (4), Krajcar 4, Cvjetković 7, R. Nekić, Zrinski, Francetić,I. Katić, Krmpotić 1,A. Barbić 1, Ćosić, Raos 2, Jeličić.

METKOVIĆ-MEHANIKA: Džono 7, Jakić, Cvitanović 6 (1), Ćavar, Krešić 1, Gnječ, Bošković, Marković, Kozina, Jelavić 1, Milas, Čutura 2, Marević 3, Bezer 1.

Isključenja: Senj 6, Metković Mehanika 10 minuta. Sedmerci: Senj 4 (4), Metković Mehanika 3 (1).

Metkovci su na koncu odnijeli bod iz Senja u utakmici u kojoj su dobili poluvrijeme, a u nastavku su imali i dva-tri gola prednosti. U samom finišu kod njihova vodstva 21:20 Matija Krmpotić je u posljednjem napadu pogodio mrežu za konačnu podjelu bodova.

​Ostali rezultati: Trogir – Ribola Kaštela 30:25, Balić&Metličić – Hrvatski dragovoljac 25:30, Buzet – Metković-Mehanika 26:23.

Poredak: Trogir 22, Karlovac 20, Buzet 17, Ribola Kaštela 16, Kozala, Balić&Metličić 12, Metković-Mehanika 11, Zadar 10, Senj 7, Rudar Labin 6, Hrvatski dragovoljac 5, Mornar-Crikvenica 2.