Mourinho slavio

Roma i Feyenoord u premijernom finalu Konferencijske lige, Ćaleta-Car ispao

Nicolo Zaniolo/Foto REUTERS

Roma je iz Leicestera na Olimpco donijela remi (1-1) iz prve utakmice pa je momčadi Josea Mourinha za finale bila dovoljna bilo kakva pobjeda pred svojim navijačima. Pogodak vrijedan finala postignut je već u 11. minuti.

RIM / MARSEILLE  Nogometaši talijanske Rome i nizozemskog Feyenoorda borit će se 25. svibnja u Tirani za naslov pobjednika premijernog izdanja UEFA Konferencijske lige, nakon što je Roma u uzvratu polufinala sa 1-0 svladala Leicester City, a Feyenord odigrao 0-0 u Marseilleu.

Lorenzo Pellegrini je ubacio iz kuta, a na petercu je Tammy Abraham nadskočio svog čuvara Ricarda Pereiru i glavom neobranjivo za Kaspera Schmeichela poslao loptu pod gredu.

Do kraja utakmice Rimljani su se aktivno branili, a koliko su jalovi bili napadi engleske momčadi najbolje svjedoči podatak da su prvi udarac unutar okvira i to izvan kaznenog prostora, uputili u 79. minuti. Vratar Rome Rui Patricio gotovo da nije imao ozbiljnijeg posla.

Roma je tako nakon 31 godine ponovno stigla do finala nekog europskog natjecanja, a Jose Mourinho je dobio priliku osvojiti još jedan europski trofej nakon što je bio pobjednik Lige prvaka s Portom i Interom, osvajač Europske lige s Manchester Unitedom i Kupa UEFA s Portom.

Rimljani će za svoj drugi trofej u europskim natjecanjima, nakon osvojenog Kupa velesajamskih gradova 1961., igrati protiv nizozemskog Feyenoorda koji je u Marseilleu obranio prednost od 3-2 stvorenu na domaćem terenu.

Feyenoord se znalački branio, a prijetio iz kontranapada.

Marseille je od 33. minute bio hendikepiran, kad je zbog ozljede travnjak morao napustiti Dimitri Payet. Sva nastojanja domaćina da dođe do pogotka koji bi im barem donio produžetak, ostala su uzaludna.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car utakmicu je odgledao s klupe za pričuve Marseillea.

Feyenoord će u Tirani pokušati osvojiti svoj četvrti europski trofej. Nizozemci su bili prvaci Europe 1970., a dvaput su osvojili i Kup UEFA (1974. i 2002.).