Španjolski kup

Rakitićeva Sevilla u nastavku prekinutog susreta izbačena iz Kupa kralja, Real Betis izborio četvrtfinale

Ivan Rakitić/Foto REUTERS

Susret je nastavljen u nedjelju, ali pred praznim tribinama. Jedini pogodak postigao je Sergio Canales u 73. minuti. Sevilla je bila korak do izjednačenja u 88. minuti, no Jules Kounde je pogodio vratnicu.

SEVILLA Nogometaši Real Betisa izborili su plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon što su u nastavku u subotu prekinutog susreta pobijedili gradskog rivala Sevillu sa 2-1.

Susret osmine finala španjolskog Kupa je prekinut u subotu navečer u 40. minuti pri rezultatu 1-1 nakon što je igrač Seville Joan Jordan pogođen plastičnim štapom u glavu.

Sevilla je povela u 35. minuti golom Alejandra Gomeza, a do prekida utakmice je došlo četiri minute kasnije nakon što je Nabil Fekir izravno iz kornera pogodio za 1-1. U slavlju je jedan navijač Betisa s tribine ina travnjak bacio plastični štap  pogodivši u glavu igrača Seville Jordana. Glavni sudac Ricardo de Burgos Bengoechea odmah je prekinuo utakmicu.

Jordan je prevezen u bolnicu gdje je ustanovljeno kako nije ozbiljnije ozlijeđen.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je igrao cijeli susret za Sevillu.