Vaterpolo

Primorje EB nastavilo s uvjerljivim predstavama u Regionalnoj ligi, Riječani nadigrali i Budvu

Ivana Vaupotić

Fabio Crippa/Foto M. GRACIN

Primorjaši su u posljednjoj dionici utakmice samo povećavali prednost i u konačnici stigli do uvjerljive pobjede

SPLIT Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su drugu pobjedu na trećem turniru A1 Regionalne lige u Splitu, večeras su u utakmici, pobjednik koje je riješen u trećoj dionici igre, uvjerljivo slavili protiv Budve.

Primorje EB – Budva 16:10

Utakmica 8. kola A1 Regionalne lige vaterpolista: Primorje EB – Budva 16:10 (3:3, 3:4, 4:1, 6:2). Bazen Poljud.

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić, L. Babić, Teriele 1 (1), Kadivec, Brubnjak 4, Brguljan 4 (1), N. Čubranić 2 (1), K. Babić, Tomić, Muslim 3, Crippa 2, Tončinić, Dipić, Burburan.

BUDVA: Kolesko, Kojičić, Zhardan 2, Kovačević, D. Dragović, Ivanović, Moračanin 1, Vukičević 1, N. Dragović, Stahor 2, P. Ćetković 1, Janović 1, D. Ćetković, Korać 2.

Igrač više: Primorje EB 9 (5), Budva 4 (2). Peterci: Primorje EB 4 (3), Budva -.

Riječani su ovom pobjedom nastavili stopostotan učinak u ligi, osvojili nova tri boda i podebljali vodstvo na ljestvici na kojoj uvjerljivo drže prvo mjesto s 24 boda.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini u koju je Primorje EB ušlo s golom zaostatka (6:7), nakon čega je Niko Čubranić izjednačio omjer (7:7), a onda Tin Brubnjak 2:28 minuta prije kraja četvrtine postigao gol za vodstvo (8:7). Uskoro je stigao odgovor Mlađana Janovića (8:8), no tada je na scenu stupio Fabio Crippa i 1:53 minute prije kraja dionice postigao svoj prvi gol za novo vodstvo i preokret Riječana (9:8), da bi 24 sekunde prije kraja četvrtine svoju momčad odvojio na dva gola prednosti (10:8).

Time je utakmica bila praktički riješena budući da su Primorjaši u posljednjoj dionici utakmice samo povećavali prednost i u konačnici stigli do uvjerljive pobjede.

Riječki vaterpolisti splitski će turnir zaključiti sutrašnjom matinejom protiv KPK-a od 9.30 sati.