Povratak s medaljama

Primorje AM uzelo dva zlata, srebro i broncu na prvenstvu Hrvatske u umjetničkom plivanju

Ivana Vaupotić

USPJEŠAN NASTUP – Plivačice Primorja Aqua Marisa

Petra Premuš osvojila je medalju i u solu u kojem je natjecanje završila na trećem mjestu, dok je njezina klupska kolegica Tia Elena Fućak ostala korak do postolja

RIJEKA Plivačice Primorja Aqua Marisa osvojile su dva zlata, srebro i broncu na seniorskom prvenstvu Hrvatske u umjetničkom plivanju, što je održano u Zagrebu.

Magdalena Radovčić, Ivana Radetić, Ivona Stojšić, Andrea Kosanović, Enea Šebelja, Petra Premuš, Lana Turković, Sara Spoja Milat, Matea Butorac i Tia Elena Fućak slavile su u timu (141,2708) ispred Medveščaka (136,5514) i Mladosti (123,3894), a uz pomoć Ane Čop zlato su osvojile i u kombinaciji (74,1667), ostavivši još jednom iza sebe Medveščak (73,5000) i Mladost (66,8667).

Petra Premuš i Tia Elena Fućak s rezervom Lanom Turković osvojile su titulu viceprvakinja Hrvatske u disciplini duo (136,4524), u kojoj su najuspješnije bile Klara Šilobodec i Antonija Huljev (Medveščak, 144,3360), dok je treće mjesto pripalo Lari Cibenečki i Luciji Ani Bićanić (Šask, 133,9736).

Petra Premuš osvojila je medalju i u solu u kojem je natjecanje završila na trećem mjestu (136,9214), dok je njezina klupska kolegica Tia Elena Fućak ostala korak do postolja (123,2564). Zlato je osvojila Klara Šilobodec (Medveščak, 145,3522), a srebrom se okitila Antonija Huljev (Medveščak, 144,0175).

U Zagrebu je prvi put u Hrvatskoj izvedena nova disciplina, highlight rutina, a čast je pripala Primorjašicama Ivani Radetić, Ivoni Stojšić, Andrei Kosanović, Enei Šebelja, Petri Premuš, Lani Turković, Sari Spoja Milat, Tiji Eleni Fućak, Ani Čop, Lani Stupar te rezervama Magdaleni Radovčić i Mateji Butorac (72,3333). Riječ je o disciplini koja je slična timu, s određenim zadanim elementima koji su atraktivni za gledatelje.