Vaterpolo

Primorjaši uvjerljivo poraženi kod glavnog favorita za osvajanje titule prvaka

Valentina Prokić

Tin Brubnjak

SPLIT Utakmica 11. kola prvenstva Hrvatske vaterpolista: Jadran Split – Primorje EB 23:14 (4:3, 7:2, 5:6, 7:3). Bazen na Poljudu. Suci: Blašković u Bura. Delegat: Vuletić.

JADRAN ST: Marcelić, Burić 1, Marinić Kragić 4, Čagalj 2, Butić 1, Pejković 1, Bukić 2, Tomasović, Delić 3, Dobud 3, Šetka 4, Dužević 2, Anić (12 obrana), Zović.

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić (8 obrana), L. Babić, Te Riele, Kadivec, Brubnjak 4 (1), Brguljan 1, N. Čubranić 3, K. Babić 2, Tomić, Muslim 1, Crippa 2 (1), Tončinić 1, Dipić, Burburan.

Igrač više: Jadran Split 9 (11), Primorje EB 5 (9). Peterci: Jadran Split 0 (1), Primorje EB 2 (2).

Vaterpolisti Primorja Erste bank očekivano su poraženi u gostima kod splitskog Jadrana, glavnog favorita za naslov prvaka Hrvatske.

Riječani su dobro parirali domaćinu tijekom prve četvrtine, a potom su u drugoj Jadranaši pokazali zašto su vodeći te su do poluvremena napravili dobru zalihu od čak plus šest (11:5), koja im je garantirala mirnu drugu polovicu dvoboja.

Iako su Primorjaši dobili treću četvrtinu, brojke su i dalje bile na strani Jadrana, koji je nastavio održavati veliku prednost sve do kraja dvoboja, koji je zaključio uvjerljivom pobjedom.