PREMIJER LIGA

Poraz Riječana u drugom kolu Lige za ostanak, regionalni derbi pripao Umagu

Mijat Gavran

Tin Tomljanović/Foto Arhiva NL

Susret dvaju tradicionalnih rivala bio je pun dinamike i obrata, no na kraju su domaćini izborili nadasve vrijednu pobjedu, ostvarenu na krilima pucački raspoloženog kvarteta, Kvasteka, Bošnjaka, Buvinića i Sinčića.

UMAG Susret 2. kola Premijer lige – Lige za ostanak rukometaša: Umag – Zamet 31:27 (16:15). Sportska dvorana Stela maris. Bez gledatelja. Suci: Mikelić i Parađina (Solin).

UMAG: Lučin (3+0), Milinković, Sv. Matijević (9+0), G. Buvinić 10 (4), Rajković, Gavran, Horozović, Bošnjak 8, Ružić, Kvastek 5, Stapar, Beliga 1, Sinčić 7, Maršan, Koler.
ZAMET: Zena (3+1), Sorić (4+0), Zarev 2, Mozetić 1, Ljevar 4, Grgurević, Lencović, Šehić 3, Tomljanović 6 (3), Starčević 5, Car 1, Mrakovčić 3, Perkov, Huljić.

Sedmerci: Umag 5 (4), Zamet 3 (3). Isključenja: Umag 2 minute, Zamet 6 minuta.

Nakon tri minute igre Umažani su imali poticajno vodstvo od 3:1, te takav rezultatski odmak naspram suparnika održavali tijekom 20-minutnog odmjeravanja snaga. Na isteku 20. minute »plavo-žuti« su imali pet pogodaka viška – 13:8. No, teško stečenu prednost u posljednjih pet minuta prvog poluvremena umaški su rukometaši prosuli i na odmor otišli s minimalnom prednošću. To je, slikovito rečeno značilo da će se u nastavku voditi žestoka bitka za dragocjene bodove, ponajprije za domaćine.

Desetak minuta rezultatske ravnopravnosti potom su prekinuli serijom pogodaka Kvastek, Bošnjak, Buvinić i Sinčić da bi »plavo-žuti« ponovno ostvarili obećavajuću prednost od tri, a potom i pet pogodaka (26:21) prije nego se počelo igrati deset posljednjih minuta. U nekoliko su navrata gosti priprijetili poslije obrana Zene i Sorića, no i na drugoj strani su Sven Matijević i Fran Lučin upisali ključne obrane.