Svjetski skijaški kup

Švicarac Zenhaeusern slavio na Kranjskoj Gori, Kolega i Rodeš osigurali završnicu

Ramon Zenhaeusern/Foto REUTERS

KRANJSKA GORA Švicarac Ramon Zenhaeusern pobjednik je slaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju u Kranjskoj Gori za Svjetski kup, a hrvatski skijaši Istok Rodeš i Elias Kolega su današnjim 18. i 24. mjestom uspjeli osigurati nastup na završnici koja počinje u srijedu u Andori.

Zenhaeusern je bio najbrži u drugoj vožnji s vremenom 1:39.54 koje mu je donijelo prvu pobjedu u slalomu ove sezone, a drugo je mjesto zauzeo Norvežanin Henrik Kristoffersen sa zaostatkom od 1,15 sekundi (1:40.69), dok je treće mjesto pripalo osvajaču Velikog kristalnog globusa i slalomskog Globusa Austrijancu Marcelu Hirscheru čiji je zaostatak 1.17 sekundi (1:40.71).

Istok Rodeš je najbolje plasiran od hrvatskih skijaša danas, zauzeo je 18. mjesto s vremenom 1:42.92 i zaostatkom od 3.38 sekunde za pobjednikom. Matej Vidović je 22. (1:43.33), Filip Zubčić je 23., a Elias Kolega 24. Peti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Samuel Kolega nije se uspio plasirati u drugu vožnju.

U poretku skijaša u slalomu uvjerljivo prvi je Hirscher sa 768 bodova, drugi je Švicarac Daniel Yule sa 491 bodom,. a treći je Kristoffersen sa 471 bodom. Rodeš je u poretku slalomaša nakon današnje utrke zauzeo 24. mjesto sa 85 bodova, a Elias Kolega, koji ima 84 boda, dijeli 25. s Austrijancem Marcom Digruberom. To znači da će njih dvojica nastupiti na završnici idući tjedan u Andori. Matej Vidović je 29. sa 66 bodova.

U ukupnom poretku skijaša prvi je također Hirscher s 1.508 bodova, drugi je Francuz Alexis Pitaurault sa 999 bodova, a treći je Kristoffersen sa 988 bodova.