Svjetski skijaški kup

Sofia Goggia slavila na prvom spustu sezone i nastavila svoj pobjednički niz započet prošle godine

Sofia Goggia/Foto REUTERS

LAKE LOUISE  Talijanska skijašica Sofia Goggia u kanadskom Lake Louiseu slavila je na prvom spustu u novoj sezoni Svjetskog kupa i tako nastavila svoj pobjednički niz u ovom kanadskom skijalištu započet prošle godine.

Naime, aktualna osvajačica Malog spustaškog kristalnog globusa prije godinu dana je slavila u dva spusta i superveleslalomu koji su održani u Lake Louiseu.

Za ovu je pobjedu, njezinu 18. u utrkama Svjetskog kupa, 30-godišnja Talijanka morala drhtati kad su se strminom spuštale Švicarka Corinne Suter i Austrijanka Cornelia Huetter. Švicarka je na kraju za Goggiom zaostala za četiri stotinke, a Austrijanka za šest.

Četvrto mjesto je sa 35 stotinki zaostatka osvojila još jedna austrijska uzdanica, 30-godišnja Mirjam Puchner, dok je povratak u vrhunsku formu nakon niza ozljeda naznačila Slovenka Ilka Štuhec. Dvostruka svjetska prvakinja u spustu je završila na petom mjestu sa 42 stotinke zaostatka za pobjednicom.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa u vodstvu je ostala Mikaela Shiffrin sa 265 bodova, druga je sa 240 bodova Wendy Holdener, a treća sa 220 bodova Petra Vlhova.

Danas  (20.30 sati) je u Lake Louiseu na rasporedu još jedan spust, dok će se u nedjelju (19 sati) skijašice boriti za bodove u superveleslalomu.