Svjetski skijaški kup

Samuel Kolega ostvario rezultat karijere u Svjetskom kupu, drugo mjesto osvojio senzacionalni Grk

Samuel Kolega/Foto REUTERS

Švicarcu Zenharsenu pripao slalom u Chamonixu, Filip Zubčić 14.

CHAMONIX Hrvatski skijaš Samuel Kolega ostvario je rezultata karijere u Svjetskom kupu, u subotu je u slalomu koji je vožen u Chamonixu  zauzeo deveto mjesto, a Filip Zubčić je bio 14., dok je pobjeda pripala Švicarcu Ramonu Zenhasernu

Švicarac je do pobjede u zadnjem slalomu kojeg su skijaši vozili prije Svjetskog prvenstva došao s vremenom 1:42.94, drugi je bio Grk AJ Ginnis, čiji je starni broj 45.. sa sekundom i dvije stotinke zaostatka (1:43.96),  a treći je bio još jedan Švicarac Daniel Yule sa sekundom i šest stotinki sporijim vremenom (1:44.00) od pobjednika.

Kolega, koji je nakon prve vožnje bio 19., drugu je vožnju završio na devetom mjestu sa 1,83 sekunde zaostatka (1:44.77) za Zenhausernom. Zubčić je zauzeo 14. mjesto s vremenom 1:45.28 i 2,34 sekunde zaostatka za Švicarcem.

Najbolji Kolegin rezultat u Svjetskom kupu do sada je 13. mjesto od prošle godine iz Flachaua.

Danas u u Chamonixu nastupili i Istok Rodeš i Matej Vidović, no nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju.

U poretku skijaša u slalomu prvi je Norvežanin Lucas Braathen koji danas nije nastupio, sa 430 bodova, drugi je Daniel Yule sa 394 bodova, a treći još jedan Henrik Kristoffersen sa 389 bodova. Kolega je 27. sa 67 bodova, Zubčić je 28. sa 65 boodva, a Rodeš 63. sa 14 bodova.

U ukupnom poretku vodi Švicarac Marco Odermatt sa 1386 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 1073 boda,  a treći Kristoffersen sa 779 bodova. Zubčić je u ukupnom poretku 31. sa 191 bodom, a Kolega je 74. sa 67 bodova.