Kanarski otoci

Riječanin Enrico Marotti slavio na regati Svjetskog kupa u jedrenju na dasci

Enrico Marotti/ Foto M. LEVAK

U tri dana natjecanja u zahtjevnim uvjetima 32-godišnji Riječanin je nadmašio sve suparnike i osvojio prvo mjesto u konkurenciji 28 najboljih svjetskih 'surfera' u disciplini slalom

Riječanin Enrico Marotti u srijedu je na Kanarskim otocima stigao do pobjede na regati Svjetskog kupa u jedrenju na dasci, u disciplini slalom, u kojoj je 2021. osvojio naslov svjetskog prvaka.

U tri dana natjecanja u zahtjevnim uvjetima 32-godišnji Riječanin je nadmašio sve suparnike i osvojio prvo mjesto u konkurenciji 28 najboljih svjetskih ‘surfera’ u disciplini slalom, koja se nakon 14 godina vratila na lokaciju Pozo Izquierdo na Kanarima.

Drugo mjesto pripalo je Poljaku Macieku Rutkowskom, a treći je bio Francuz Pierre Mortefon, dvojcu koji je osvojio prva dva mjesta na prvom ovosezonskom natjecanju za Svjetski kup u talijanskom Torboleu.

U ovoj sezoni će u disciplini slalom biti održano još pet natjecanja, a prvo sljedeće će biti ponovno u Španjolskoj, u Las Palmasu, od 27. do 31. srpnja.