SP u motociklizmu

Polubrat Valentina Rossija i Španjolac Albert Arenas pobjednici Velike nagrade Španjolske u Jerezu

Sljedeća utrka je također u Jerezu za sedam dana

JEREZ Talijanski motociklist Luca Marini, polubrat čuvenoga Valentina Rossija, pobijedio je na Velikoj nagradi Španjolske u klasi moto2, druge utrke SP-a održane na trkalištu Jerez.

Marini je startao kao četvrti, ali se najbolje snašao u utrci i pobijedio ispred Japanca Tetsuto Nagashima, pobjednika prve utrke u Kataru.

Treće mjesto je osvojio Španjolac Jorge Martin. U ukupnom poretku vodi Nakashima (45) ispred Talijana Lorenza Baldassarrija (28).

Španjolski motociklist Albert Arenas (KTM) pobjednik je Velike nagrade Španjolske na trkalištu u Jerezu u klasi moto3.

Arenas je slavio i na utrci u Kataru, pa vodi s maksimalnih 50 bodova u ovoj klasi. Drugo mjesto u Jerezu osvojio je Japanac Ai Ogura, koji u ukupnom poretku ima 14 bodova manje o Arenasa, dok je treći bio Talijan Tony Arbolino.

Sljedeća utrka je također u Jerezu za sedam dana.