WTA Tokio

Petra Martić ostala bez plasmana u polufinale turnira u Tokiju, bolja od nje bila je Kineskinja Zhang

Petra Martić/Foto REUTERS

Bio je ovo drugi međusobni susret Martić i Zhang i prva pobjeda Kineskinje

TOKIO  Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Tokiju, u četvrtfinalu ju je svladala Kineskinja Shuai Zhang sa 7-5, 6-2 nakon sat i 22 minute igre.

Bio je ovo drugi međusobni susret Martić i Zhang i prva pobjeda Kineskinje.

Standard tenisa u prvih šest gemova bio je iznimno visok, pogotovo kod obje igračice na servisu, da bi Zhang prva napravila “break” za vodstvo 5-3. Martić je odmah u sljedećoj igri uspjela vratiti izgubljen servis pritom spasivši tri set-lopte Kineskinje, a onda kod rezultata 5-5 stigla do “break-lopte” kojom je mogla povesti i imati seriv za set. No, nakon što nije iskoristila tu situaciju, izgubila je sljedećih sedam poena u nizu, a zatim i prvih pet gemova u drugom setu čime je pala u nenadoknadivi zaostatak.

Kod vodstva Zhang od 5-1 Martić je spasila četiri meč-lopte Kineskinje, a zatim kod 5-2 na svom servisu imala tri prilike za približiti se na 5-3, no tada je zaredala s pogreškama koje su u konačnici značile i poraz.