Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke za sat vremena poražene na Peščenici, Drenovi derbi začelja na Kozali

Denis Frančišković

Andrea Koraca i Mara Štiglić u riječkom bloku/Foto Arhiva NL

Najviše neizvjesnosti ponudila je uvodna dionica igre, izabranice Gordane Tomić približile su se na 12:11, pratile domaće do 21:19, nakon čega su igračice Željka Nojića s četiri poena u seriji riješile prvi set u svoju korist

Dinamo – Rijeka CO 3:0

ZAGREB Utakmica 13. kola Superlige odbojkašica: Dinamo – Rijeka CO 3:0 (25:21, 25:19, 25:16). Sportska dvorana Peščenica. Bez gledatelja. Suci: Ante Jukić i Toni Ivković.

DINAMO: Deak, Tomić, Pišmaht, Fatorić, Antunović, Makovac, Erlić, Mihaljević, Petrović, Nikačević, Matuško, Jularić, Grgić (L), Marić (L).

RIJEKA CO: Gerdević, Sulić, Štiglić, Žarković, Juričić, Devčić, Popić, Koraca, Fabris, Aničić, Volarić (L), Denona (L).

Za razliku od nogometaša Dinama, odbojkašice istoimenog kluba nisu dopustile iznenađenje na Pešćenici. Uvjerljivo su za 62 minute čiste igre svladale riječki sastav na njegovom četvrtom uzastopnom gostovanju.

Najviše neizvjesnosti ponudila je uvodna dionica igre, izabranice Gordane Tomić približile su se na 12:11, pratile domaće do 21:19, nakon čega su igračice Željka Nojića s četiri poena u seriji riješile prvi set u svoju korist. U drugom setu Dinamo se rano odlijepio (8:3, 18:14), a treći set donio u 19 minuta donio je manje neizvjesnosti.

Riječanke se napokon natjecateljski vraćaju Trsatu, u subotu 6. veljače ugostit će splitska Brda (19.30).

Inače, u ponedjeljak će se održati ždrijeb polufinala Kupa Hrvatske kojeg su Riječanke vizirale gostujućom pobjedom nad Olimpikom. Uz Mladost, treći polufinalist će biti poznat danas nakon dvoboja Enna Vukovar – Kaštela, a posljednji u srijedu kad igraju Osijek – Marina Kaštela. (D. F.)

Drenova – Zadar 3:2

RIJEKA Utakmica 12. kola Prve lige odbojkašica: Drenova – Zadar 3:2 (25:23, 25:16, 23:25, 22:25, 15:9). Dvorana Dinko Lukarić. Bez gledatelja. Suci: Markulin i Poropat.

DRENOVA: Petrović, Lukežić, Sabalić, N. Bušljeta, Voloder, Medved (L), Karbić, Baličevac, Stankovsky, S. Bušljeta (L), Šahinović, Barać, Matijević, Lukašić.

ZADAR: Gnjatović, Marin, Barić, Trcol, Pinčić, Bobić (L), Viduka, Dražić, Manuela, Bilić, Volpi-Kobal (L), Mikuljan.

Riječanke su ostvarile pobjedu u derbiju začelja, no nisu uspjele predati “fenjer” gošćama. Igračice trenera Ilije Matića vodile su 2:0 u setovima, a onda dozvolile da dobivena utakmica sklizne u peti set. Zadrankama je i osvojeni bod bio dovoljan da ostanu na pretposljednjem mjestu.