
Mara Štiglić, Mia Volarić i Petra Brkičić/Foto M. LEVAK
Mene, iskreno, nisu iznenadila ova prva dva kola jer smo tijekom priprema stvarno izgledale u redu. Bile smo uigrane i vjerovala sam u nas - rekla je Mara Štiglić
povezane vijesti
RIJEKA Odbojkašice Rijeke novu su sezonu otvorile dvjema pobjedama, iako barem na papiru slove kao jedna od ekipa koju bi mogla čekati borba za ostanak, s obzirom na jako mlad i kratak sastav igračica. Ali Riječanke su odlično odgovorile Vukovaru i Don Boscu i ugodno iznenadile, te će isto pokušati ponoviti u subotu kada će na Trsatu ugostiti Marina Kaštelu (19.30).
– Već dvije godine trener govori da ćemo se boriti za ostanak pa na početku iznenadimo sve. Mene, iskreno, nisu iznenadila ova prva dva kola jer smo tijekom priprema stvarno izgledale u redu. Bile smo uigrane i vjerovala sam u nas. Još sam nakon prve utakmice protiv Vukovara bila skeptična, mislila sam da nam je možda samo bio dobar dan, ali na kraju ipak nije bilo tako, nego je naša igra stvarno bila dobra i u drugoj utakmici. Vjerujem da će biti i u trećoj – govori nova kapetanica riječke ekipe Mara Štiglić, koja će za malo više od mjesec dana proslaviti punoljetnost.
Iako je još uvijek izrazito mlada igračica, iskustva u Superligi joj ne nedostaje jer je u istoj debitirala s već 13 godina pa uloga kapetanice i nije iznenađenje.
– Nova je to uloga za mene, ali mislim da se snalazim dobro.
Štiglić će u subotu predvoditi svoju ekipu u drugoj domaćoj utakmici sezone. Marina Kaštela prošle godine Riječankama nije dopustila nijedan set, kasnije je došla i do polufinala prvenstva, ali ovu sezonu otvorila je porazima protiv Neba i Mladosti.
– Prošle godine smo se baš mučile s njima, ali ovaj put mislim da će biti bolje. Ipak igramo doma, što je još jedna prednost za nas, te se nadam da ćemo mi nastaviti niz pobjeda, a one poraza. Sigurno će one sada imati pritisak jer moraju prekinuti taj negativni niz. Nama je ipak sada puno lakše doći i na trening kada znamo da imamo dvije pobjede iza sebe. Lakše se diše. Kratka klupa? Malo će problem biti ako se netko ozlijedi, ali sada treninge odrađujemo normalno – kaže Mara Štiglić.