Odbojkašice Rijeke nadoknadile dva seta zaostatka pa izgubile u petom setu

Lea Boban i Natalia Tomić/Foto M. LEVAK

Riječanke su vodile 9:7 u petom setu

Nebo – Rijeka 3:2

RIJEKA   Utakmica 16. kola Superlige odbojkašica: Nebo – Rijeka 3:2 (25:11, 25:22, 18:25, 21:25, 15:11). Dvorana OŠ Antun Augustinčić. Gledatelja: 100. Suci: Ante i Ivan Jukić.

NEBO: Zagorec (L), I. Dramac, Petrović, Budimir, Matuško, Buljat, S. Dramac (L), Ambulija, Inkret, Zajec, Kovač, Galić.

RIJEKA: Boban, Brkičić, Štiglić, Tomić, Pavačić, Volarić (L), Grčević, Vekić, Trninić, Sluga, Gregorović, Ščekić.

Odbojkašice Rijeke doživjele su još jedan poraz od izravnih konkurentica u borbi za ostanak. Riječanke su i u “zakrpanom sastavu”, s dosta zdrastveno načetih igračica, uspjele nadoknaditi dva seta zaostatka i 5:2 u petom setu. Povele su asom Tee Pavačić i blokom Lee Boban 9:7, no onda su ušle u seriju pogrešaka. Na sve se nadovezala i jedna sporna sudačka odluka kod rezultata 11:10 (Mara Štiglić je uzaludno od sudaca tražila blok-aut loptu).

Trener Krešimir Jurić pokušao je s dva time-outa zaustaviti kola koja su krenula nizbrdo. Nije uspio. Riječanke su nakon gotovo dva sata igre otklizale prema trećem uzastopnom porazu i stigle nadomak pozicije koja istekom prvenstva vodi u kvalifikacije za ostanak u Superligi.