Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke izgubile na Poljudu u petom setu, Riječanke nadoknadile dva seta minusa

Denis Frančišković

Mara Štiglić i Nikolina Fabris/Foto Arhiva NL

U odlučujućem setu Riječanke su se približile na 11:10, no ponestalo je koncentracije u borbi za odlučujuće poene

SPLIT – RIJEKA CO 3:2

SPLIT Utakmica 15. kola Superlige odbojkašica: Split – Rijeka CO 3:2 (25:12, 25:18, 23:25, 20:25, 15:10). SC Poljud. Raca i Pihler.

SPLIT: Rašić, L. Bečić, Vrban, Vukasović, Burilović, I. Čubelić, Tabak, Šalinović, A. Čubelić (L), Ratković, M. Bečić, Lijić, Terze (L).

RIJEKA CO: Aničić, Žarković, Juričić, Volarić (L), Popić, Štiglić, Sulić, Gerdević, Devčić, Koraca, Fabris.

Odbojkašice Rijeke Croatia osiguranja poražene su u Splitu od istoimenog domaćina, čime je sastav s Poljuda na isti način uzvratio Riječankama za poraz u četvrtom kolu na Trsatu. Izabranice Gordane Tomić odigrale su još jednu zanimljivu i dojmljivu utakmicu protiv favorita, s već pomalo standardnim padovima i usponima.

Prvi set olako je izgubljen, u drugom pružen malo bolji otpor, da bi sljedeća dva seta riječki sastav dobio u velikoj borbi za svaki poen. U odlučujućem setu Riječanke su se približile na 11:10, no ponestalo je koncentracije u borbi za odlučujuće poene. Rijeka CO u subotu dočekuje Ennu Vukovar.

Rezultati 15. kola: Dubrovnik – Osijek 3:0, Poreč – Kaštela 0:3, Mladost – MArina Kaštela 3:0, Olimpik – Enna Vukovar 1:3, Brda – Dinamo 3:1.

Poredak: Mladost 41, Kaštela 38, Marina Kaštela 38, Enna Vukovar 35, Osijek 23, Dinamo 23, Brda 21, Split 20, Dubrovnik 19, Rijeka 18, Poreč 3, Olimpik 1.