Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke doživjele očekivani poraz u Kaštel Starom uz snažan otpor favoriziranom domaćinu

Denis Frančišković

Nora Aničić (Rijeka CO)/Foto Arhiva NL

Riječanke su posebno dobro odigrale prvi set u kojem su ravnopravno parirale domaćem favoritu, solidno drugu dionicu, uz pad u trećem setu

KAŠTEL STARI  Zaostala utakmica 9. kola Superlige odbojkašica: Kaštela – Rijeka CO 3:0 (25:23, 25:17, 25:13). GD Kaštela. Suci: Babić i Bingula. Delegat: Ante Matijaca.

KAŠTELA: Ninčević 4, Stanović 22, Prkačin 6, Vranković 13, Rimac 3, Strize, Ćurak 2, Mioč 7, Đolonga, Parčina 1, Matas (L).

RIJEKA CO: Gerdević, Sulić, Štiglić 11, Kesten 1, Žarković 2, Juričić, Devčić 1, Popić 2, Koraca 15, Aničić 3, Volarić (L), Denona (L).

Odbojkašice Rijeke Croatia osiguranja nastavak sezone u Superligi otvorile su porazom u Kaštel Starom u zaostalom susretu devetog kola, u konačnici s boljim dojmom od rezultata. Riječanke su posebno dobro odigrale prvi set u kojem su ravnopravno parirale domaćem favoritu, solidno drugu dionicu, uz pad u trećem setu.

Sastav domaćeg stratega Zorana Grgantova slovio je kao veliki favorit uoči utakmice, no mlada ekipa pod palicom Gordane Tomić pružila je otpor u granicama mogućnosti.

Riječanke čeka serija puno važnijih utakmica i to gostujućih. Prva je gostovanje u Osijeku, potom ona posebno važna za polufinalnu vizu Kupa kod Olimpika pa zatim novo gostovanje kod Dinama.

Poredak: Mladost 31, Marina Kaštela 29, Kaštela  24, Vukovar 20, Brda 15, Split 15, Osijek 15, Dinamo 14, Rijeka 13, Dubrovnik 12, Poreč 3, Olimpik 1 bod.