Odbojkaški vikend

Odbojkašice Rijeke doživjele očekivani poraz od Mladosti, riječki odbojkaši umalo iznenadili u Slavonskom Brodu

Luka Lasić, kapetan riječkih odbojkaša/Foto Arhiva NL

Odbojkašice Drenove osvojile bod protiv Mladosti II na Kozali

Mladost – Rijeka CO 3:0

ZAGREB Utakmica 17. kola Superlige odbojkašica: Mladost – Rijeka CO 3:0 (25:17, 25:11, 25:16). Dom odbojke “Bojan Stranić”. Bez gledatelja. Suci: Pavičić i Jurković.

MLADOST: Pavičić 14, Kačić Bartulović, Perić 1, Štimac L. 1, Grbavica 16, Volmut 6, Popić 9, Kulić, Freund 7, Marković 1, Štimac I. (L), Ištuk (L), Tomić.

RIJEKA CO: Denona (L), Sulić, Volarić (L), Štiglić 7, Kesten 1, Žarković 7, Gerdević, Juričić, Devčić, Popić 1, Koraca 10, Fabris 3, Ančić 2.

Odbojkašice Mladosti opravdale su svoju ulogu favorita i bez previše muke nadigrale Riječanke u samo tri seta. Dobar je otpor Rijeka pružila u prvom setu, no svaki put kada bi se približila Zagrepčanke su imale odgovor. Taj prvi set kao da je demotivirao riječke odbojkašice jer su u drugom vidno pale, dok Grbavica s druge strane poentirala kako god je željela. Ipak, Riječanke nisu odustale i odlično krenule u treći set, igrale poen za poenom do 5:5, kada Mladost radi seriju 4:1. Rijeka odgovara jednakom serijom za novo izjednačenje i taman kada se činilo kako su igračice konačno pronašle slabu Zagrepčanki, one su pobjegle na 15:11, a time-out trenerice Tomić kao da je više koristio igračicama Mladosti, koje nižu još tri poena i privode susret rutinski kraju. Mladost je tako ostala na vrhu lige još uvijek bez izgubljenog seta, dok je Riječankama ovo sedmi poraz od 3:0. (L. M.)

Marsonia – Rijeka 3:1

SLAVONSKI BROD  Utakmica 17. kola Superlige odbojkaša: Marsonia – Rijeka 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 26:24). SD Vijuš. Suci: Pišćak i Mijić.

MARSONIA: Grgić, Marijić, Dugdandžić, Aračić, J. Odobašić (L), Boroz, Budim, Mandura, A. Odobašić, Pejanović, Kovačević, Ilić.

RIJEKA: Stanić, Donevski, Lavić, Marković, Maglica, Banović, Smiljanić (L), Lasić, Čargonja, Colnar, Lešić, Žeželić, Banko.

Odbojkaši Rijeke skupo su prodali kožu u Slavonskom Brodu. Riječani su nakon dugo vremena barem djelomično naplatili dobre periode igre. Osvojili su set, a uz malo više prisebnosti mogli su i drugi, te nakon dugo vremena na svoj konto nabaciti barem jedan bod. Imali su Riječani u četvrtom setu set loptu na 23:24, no Brođani su se izvukli i ubrzo odjurili prema očekivanoj pobjedi. No, i ovaj tijesan poraz će sasvim sigurno u riječkim redovima doživjeti kao dobrodošlo ohrabrenje. (I. VO.)

Drenova – Mladost II 2:3

RIJEKA Utakmica 16. kola Prve lige odbojkašica: Drenova – Mladost II 2:3 (20:25, 11:25, 25:23, 25:22, 4:15). Dvorana Dinko Lukarić. Suci: Tomas i Kušljić.

DRENOVA: Petrović, S. Bušljeta, Sabalić, Balićevac (L), N. Bušljeta, Božić, Lukašić, Šahinović, Medved (L), Karbić, Barać, Stankovsky.

MLADOST II: Perhat, Papac, Filipović, Brčić, Martić (L), Nazor, Kesar, Bakić. Bošnjak, Medić, Smoljan (L), Budimir, Gašparović.