Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke doživjele očekivani poraz od favorizirane Mladosti

Lana Francetić pokušava prevariti Aidu Mehić i Andreu Mihaljević/V. KARUZA

Uz malo više hrabrosti i koncentracije možda su na kraju Riječanke mogle i do utješnog seta

Rijeka – Mladost 0:3

RIJEKA  Utakmica 10. kola Superlige odbojkašica: Rijeka – Mladost 0:3 (12:25, 18:25, 18:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Jurković i Ramić.

RIJEKA: Volarić (L), Štiglić 5, Sluga 1, Vekić, Smojver 2, Trcol 9, T. Popić 1, Francetić 5, Brkičić, Gregorović 4, Aleksa (L), Pavačić 7, Ščekić.

MLADOST: Pavičić 9, A. Popić 5, Perić 8, Mihaljević 9, Papac, Luketić, Mehić 9, Ištuk, Marković 14, Štimac (L), Koraca, Grabić

Aktualne prvakinje opravdale su ulogu favorita i za nešto više od sat vremena svladale mladi riječki sastav. Riječanke su u prvom setu djelovale previše impresionirano, no u preostala dva su pružile više nego dostojan otpor kvalitetnijim gošćama. Uz malo više hrabrosti i koncentracije možda su na kraju mogle i do utješnog seta. Svaki put kada bi se lomio rezultat do izražaja bi došlo iskustvo i znanje u redovima Mladosti ili bi zadrhtale ruke domaćih igračica. Kao u trećem setu kada su vodile 16:15, a onda promašile pet od šest sljedećih servisa…