Superliga odbojkaša

Odbojkaši Rijeke za 70 minuta igre slavili u Rovinju, Riječani ostvarili treću pobjedu ove sezone

Maurizio Banko/Foto Arhiva NL

Riječani su se nakon rutinski dobivenog prvoga seta u preostala dva morali dobrano namučiti da bi osvojili bodove

ROVINJ Utakmica 8. kola Superlige odbojkaša: Rovinj – Rijeka 0:3 (16:25, 23:25, 20:25). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 50. Suci: Markulin i Brozić.

ROVINJ: Preden, Džeba, Arapović, Bljaić, Matić (L), Poropat, Fatorić, Sponza, Zolota.

RIJEKA: Pavlović Banko, Stanić, Maglica, Dukić, Markovski (L), Čargonja, Marković, Lasić, Banović, Mičetić, Žeželić.

Za točno 70 minuta čiste igre odbojkaši  Rijeke ostvarili su drugu uzastopnu, odnosno treću prvenstvenu pobjedu ove sezone. Riječani su se nakon rutinski dobivenog prvoga seta u preostala dva morali dobrano namučiti da bi stigli do bodova. U drugom setu kod 22:22 Sandro Dukić je as poenom donio prednost gostima, a onda je kapetan Luka Lasić prošao za prvu set loptu – 23:24. Iskoristili su je Lovro Maglica i Fran Pavlović zajedničkom blokom. U trećem setu kod 13:13 Sandro Dukić je s tri uzastopna poena napravio ključnu prednost. Kada je Maurizio Banko odsmečirao za vodstvo 16:21 postalo je jasno da će Riječani rovinjski parket napustiti bez izgubljenog seta.