Odbojkaški vikend

Odbojkaši Rijeke prošli u četvrtfinale Kupa, porazi Mlake i odbojkašica Drenove

Sandro Dukić, Vid Čargonja i Dino Colnar (MOK Rijeka)/Foto Arhiva NL

Riječani su za 68 minuta pobijedili u gostima Zadar, a Mlaka je pružila solidan otpor u domaćem porazu od Ribola Kaštele

ZADAR – RIJEKA 0:3

ZADAR  Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske: Zadar – Rijeka 0:3 (16:25, 23:25, 18:25). SD Krešimir Ćosić. Suci: Bingula i Vedriš.

ZADAR: Marinović, Barić, Jusup, Babić, Mičić (L), Zelić (L), Sorić, Buljat, Blaslov, Škarpa, Maruna, Marković, Jurlina.

RIJEKA: Vojak, Čargonja, Lasić, Dukić, Donevski, Maglica, Lešić, Banko, Smiljanić (L), Colnar.

Za 68 minuta igre odbojkaši Rijeke stigli su do druge pobjede u Zadru ove sezone. Nakon prvenstvenih bodova iz dvorane Krešimira Ćosića su i bez nekoliko prvotimaca odnijeli ulaznicu za četvrtfinale Kupa Hrvatske. Pored Riječana u četvrtfinale su se do sada plasirali Ribola Kaštela, Mladost i Split, dok je Sisak prošao voljom ždrijeba budući da je bio slobodan. Traže se još tri sudionika četvrtfinala.

MLAKA – RIBOLA KAŠTELA 0:3

RIJEKA Utakmica osmine finala Kupa Hrvatske: Mlaka – Ribola Kaštela 0:3 (11:25, 16:25, 12:25). Dvorana mladosti. Suci: Kušljić i Brlas.

MLAKA: Čolić, Maričić, Jelenić, Gajić. Pavlović, Đorđević, Mikić (L), Vujnović, Mulvaj-Kopani, Stanojević, Vujović.

RIBOLA KAŠTELA: Ivić, Šuker, Perić, Cikojević, Bijelović, Vuković, Barać, Kulušić, Cvijović, Barić, I. Cikojević, Jureta, Ćorić (L).

Riječki drugoligaš je pružio solidan otpor favoriziranim gostima i dostojno se oprostio od daljnjeg natjecanja u Kupu Hrvatske.

NEBO – DRENOVA 3:0

ZAPREŠIĆ  Utakmica 7. kola Prve lige odbojkašica: Nebo – Drenova 3:0 (25:22,25:16,25:17). ŠRC Inter Zaprešić. Suci: Gvozden i Lipić.

NEBO: Galić, Šoštarić, Kozlek, Zajec, Barun, Radošević, I. Dramac, Borovec, Kolobarić, Komarac, Vučinić, Horvat, Vugrin (L), S. Dramac (L).

DRENOVA: Petrović, Šahinović, Barać, Lukašić, Lukežić, Sabalić, N. Bušljeta, Božić, Vunderlih, Karbić, S. Bušljeta (L), Balićevac (L).