Superliga odbojkaša

Odbojkaši Rijeke posrnuli na Poljudu nakon pet odigranih setova

Teo Mičetić/V. KARUZA

Riječani su na kraju ostali bez važnih bodova u borbi za ostanak i četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica

Split – Rijeka 3:2

SPLIT Utakmica 19. kola Superlige odbojkaša: Split – Rijeka 3:2 (20:25, 25:19, 21:25, 26:24, 16:14). SC Poljud. Gledatelja: 100. Suci: Vedriš i Babić.

SPLIT: Barić 5, Klisović 6, Rožić, Glaurdić 19, Šutić, Matkovac, Nikolovski Draganić, Mrduljaš, Stančić (L), Omrčen 38, Gudelj, Ćosić 7, Doljanin  2, Sabljić (L).

RIJEKA: Baić, Pavlović 9, Maglica 4, Banko (L), Banović, Kupsjak 7, Mičetić 25, Dukić 32, Žeželić, Smiljanić 6.

Prokletstvo petoga seta neumoljivo prati odbojkaše Rijeke ove sezone. Riječani su na Poljudu imali 2:1 u setovima i 23:22 u četvrtom setu. Imali su i vodstvo na otvaranju petog seta, pa stizali zaostatak od 13:10. Stigli su Dukićevim poenom do 13:12, pa Mičetićevim do 14:13, a onda je Omrčen promašio za – 14:14. Iskusni domaći igrač-trener, koji je sakupio čak 38 poena, u iduća dva napada nije pogriješio.

Riječani su na kraju ostali bez važnih bodova u borbi za ostanak i četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica. Već u srijedu im predstoji možda i ključni susret za ostanak u superligaškom društvu protiv izravnog suparnika Siska na Trsatu.