Superliga odbojkaša

Odbojkaši Rijeke nakon više od dva sata igre slomili otpor žilavih Sišćana

Sandro Dukić pokušava prevariti blok Sišćana/Foto D. ŠKOMRLJ

Josip Vojak je as servisom označio veliko slavlje mlade riječke momčadi (nakon 123 minute čiste igre!) koju su do pobjed odvukli oni najiskusniji igrači

RIJEKA – SISAK 3:2

RIJEKA  Utakmica 2. kola Superlige odbojkaša: Rijeka – Sisak 3:2 (25:21, 25:18, 18:25, 23:25, 16:14). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Ninić i Špadina.

RIJEKA: Lešić, Čargonja, Donevski, Marković, Maglica, Banko (L), Žeželić 3, Colnar 1, Dukić 29, Vojak 24, Stanić 6, Smiljanić (L), Lasić 5.

SISAK: Tepavac, Duraković 13, P. Jurić 18, Vakufac 2, Šarar (L), Alić 10, Blažević 7, Senčar, Velić, Basta, A. Jurić 2, Alihodžić (L), Senjak.

Sve je mirisalo na rutinsku i glatku pobjedu, no na kraju se pretvorilo u dramatični odbojkaški maraton od pet setova. Riječani su imali vodstvo od 2:0 u setovima, igru koja gostima nije ostavljala puno nade, a na kraju su izabranici trenera Velimira Liverića morali strijepiti za pobjedu i dva boda. U petom setu Riječani su izbacili pet, šest servisa, imali zaostatak od četiri poena (5:9), no strpljivo su »nagrizali« gostujuću prednost i poveli 14:12. Gosti su spasili dvije, ali ne i treću meč loptu. Josip Vojak je as servisom označio veliko slavlje mlade riječke momčadi (nakon 123 minute čiste igre!) koju su do pobjede odvukli oni najiskusniji igrači (Dukić, Vojak i Lasić).

Trener Velimir Liverić pružio je priliku gotovo svim mladim igračima, a neki od njih nisu još navršili 16 godina… To objašnjava velike oscilacije u igri riječke momčadi. Cijena koja se jednostavno mora platiti kada se otvara prostor mladim igračima.

Foto galerija: Pobjeda odbojkaša Rijeke nad Siskom 3:2 Foto: Damir Škomrlj