EP u plivanju

Nikola Miljenić ušao u finale na 100 delfin, Jana Pavalić zapela u polufinalu na 50 slobodno

Ivana Vaupotić

Nikola Miljenić/Foto D. MARUŠIĆ ČIČI

Dvadesetpetogodišnji Zagrepčanin je zajedno s Karlom Noahom Pautom, Antonijom Milinom i Vlahom Nenadićem bio i dio hrvatske štafete 4x50 slobodno, koja je natjecanje završila na 11. mjestu (1:28.43)

OTOPENI   Nikola Miljenić uspješno je započeo nastup na Europskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima, domaćin kojega će do nedjelje biti rumunjski Otopeni. Plivač Medveščaka plasirao se u finale utrke na 100 delfin plivavši 50.91 sekundi, rezultat je to 68 stotinki sporiji od njegovog dvije godine starog apsolutnog državnog rekorda (50.23) kojim je zauzeo osmo mjesto u sinoćnjem polufinalu. Najbržim se rezultatom u današnji finale plasirao Švicarac Noe Ponti isplivavši rekord europskih prvenstava (48.61).

Miljenić je poslijepodnevni dio programa prvoga dana smotre Staroga kontinenta osigurao desetim mjestom kvalifikacija u kojima je plivao 51.23 sekunde.

Dvadesetpetogodišnji Zagrepčanin je zajedno s Karlom Noahom Pautom, Antonijom Milinom i Vlahom Nenadićem bio i dio hrvatske štafete 4×50 slobodno, koja je natjecanje završila na 11. mjestu (1:28.43).

Jana Pavalić zapela je u polufinalu utrke na 50 slobodno u kojoj je zauzela 16. mjesto. Najveća nada hrvatskoga plivanja u polufinalu je blok bazena dotaknula za 24.74 sekunde, čime je bila 14 stotinki sporija (24.60) nego u kvalifikacijama u kojima je također bila 16. s rezultatom 13 stotinki sporijim od svojeg apsolutnog, mlađeseniorskog i juniorskog rekorda Hrvatske koji je isplivala prošlog mjeseca na mitingu Mladost 2023. u Zagrebu (24.47). Šesnaestogodišnja Zabočanka je za plasman u finale trebala plivati 61 stotinku brže.

Ana Blažević svoj je nastup na 100 prsno završila u kvalifikacijama plivavši 1:06.96 minuta, rezultat je to 26 stotinki sporiji od njezinog prošlomjesečnog apsolutnog rekorda Hrvatske, odnosno 48 stotinki sporiji od rezultata koji je vodio u polufinale.