NHL liga

Na startu nove NHL sezone stradali aktualni prvaci i novaci u ligi

Detalj s utakmice Seattlea i Vegasa/Foto REUTERS

Tampa je poražena na svojem ledu od Pittsburgha 6:2

TAMPA  Na startu nove sezone u najjačoj ligi u hokeju na ledu na svijetu, američko-kanadskoj NHL poraze su pretrpjeli prvaci Tampa Bay Lightning i novaci u ligi Seattle Kraken, bolji od prvaka su na njihovom ledu sa 6-2 bili Pittsburgh Penguinsi, dok je od ove sezone druga najmlađa momčad u ligi Vegas Golden Knights u svojoj dvorani svladala Kraken sa 4-3.

Pensi su put ka pobjedi na Floridi utrli odličnim ulaskom u drugu trećinu povevši nakon samo 12 sekundi preko Dantona Heinena (20:12), da bi ubrzo Brian Boyle (24:11) pogodio za 2-0 te se s tim rezultatom otišlo u posljednjih 20 minuta. Čak šest pogodaka postignuto je u posljednjih osam i pol minuta dvoboja, no domaći sastav niti u jednom trenutku nije smanjio zaostatak na manje od dva razlike. Prvo je Dominik Simon (51:32) pogodio za 3-0, da bi Anthony Cirelli (54:23) postigao prvi pogodak za prveke u novoj sezoni. No, samo 30 sekunudi je Teddy Blueger (54:53) vratio prednost Pensa na tri razlike. Alex Killorn (56:49) nakratko je vratio nadu Tampi, ali su ju Evan Rodrigues (57:35) i Bryan Rust (58:11) ugasili.

Mnogo zanimljivije je bilo u srazu dviju ajmlađih ekipa u NHL-u, a Golden Knightsi su svoju petu sezonu započeli pobjedom protiv Krakena. Domaći sastav poveo je sa 3-0 s dva gola Maxa Paciorettyja (3:10, 26:43) i jednim Jonathana Marchessaulta (6:36), no gosti su se uspjeli vratiti preko Ryana Donata (31:32), Jareda McCanna (32:44) i Morgana Geekiea (47:58), ali tek 35 sekundi nakon poravnanja Vegas je stigao do novog vodstva, strijelac pobjedničkog pogotka bio je Chandler Stephenson (48:33), a jedan od asistenata bio je junak utakmice Pacioretty.