PH u plivanju

Meri Mataja ostala sedam stotinki do zlata, Antonio Đaković zlatni na 400 slobodno

Meri Mataja (Kantrida)/Foto Arhiva NL

Juniorka Kantride osvojila je zlatno odličje u utrci na 100 prsno (1:12.13), do titule u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji nedostajalo joj je sedam stotinki

RIJEKA  Antonio Đaković bio je najuspješniji predstavnik riječkoga plivanja drugoga dana prvenstva Hrvatske za dobne skupine, što danas završava u Zagrebu. Plivač Primorja osvojio je titulu seniorskog, mlađeseniorskog i juniorskog prvaka u utrci na 400 slobodno (3:50.75), a do zlata je doplivao i u utrci na 100 slobodno u sve tri uzrasne kategorije (49.68). Njegov imenjak i klupski prijatelj, Antonio Rajković, osvojio je zlato na 100 prsno u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji (1:05.13).

Jedna od zanimljivijih utrka svakako je bila utrka plivačica na 50 leđno u kojoj je u konkurenciji seniorki slavila Edda Škorić (Nevera, 31.10), do srebra je doplivala Anja Juričić (Kantrida, 31.23), dok se broncom okitila Mihaela Vještica (Nevera, 31.38). Anja Juričić je najbrža bila među mlađim seniorkama, Mihaela Vještica je osvojila drugo mjesto, ali je bila i najbolja juniorka. Edda Škorić jučer je do medalje doplivala i u dvostruko dužoj dionici, »stotku« je okončala na drugom mjestu u konkurenciji seniorki (1:06.83), dok je Mihaela Vještica osvojila mlađeseniorsku i juniorsku broncu (1:07.55). Riječko plivanje svoju je predstavnicu na postolju imalo i u konkurenciji kadetkinja budući da je Petra Mance (Nevera, 1:12.25) podijelila treće mjesto s »mladostašicom« Lanom Dumančić.

Edda Škorić i Mihaela Vještica osvojile su i srebro u seniorskoj štafeti 4×100 slobodno zajedno s Lorenzom Kobaić i Anom Petrović (4:02.46), »primorjašice« Lucija Ivanović, Vjera Mikić, Marta Morić i Tina Čudina osvojile su juniorsko srebro (4:08.80), dok su u konkurenciji mlađih juniorki postale državne prvakinje.

Meri Mataja, juniorka Kantride, osvojila je zlatno odličje u utrci na 100 prsno (1:12.13), do titule u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji nedostajalo joj je sedam stotinki. Plivačica Kantride jučer je u Zagrebu doplivala i do seniorskog, mlađeseniorskog i juniorskog srebra na 200 prsno (2:39.10), »primorjašica« Marta Morić osvojila je mlađejuniorsko zlato i juniorsku broncu (2:44.75), dok je Petra Dedić (Kantrida) bila treća među kadetkinjama (2:52.09).

Žetvu medalja Kantride nastavili su Klara Kosanović osvojivši broncu u seniorskoj, mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji na 100 slobodno (59.12), te Tin Mijatov s mlađejuniorskim zlatom na 200 (2:25.63) i 100 prsno (1:07.75), utrci u kojoj je Leon Novinc (Nevera) osvojio broncu (1:08.42).

Kada su »primorjaši« u pitanju, Duje Franić doplivao je do mlađeseniorske bronce na 50 leđno (27.77), Rea Kozeljac osvojila je mlađejuniorsko srebro i juniorsku broncu na 1.500 slobodno (18:38.89), dok su kadeti Filip Branković, Matko Krmpotić, Niko Žutelija i Noa Androić osvojili broncu u štafeti 4×100 slobodno (4:02.94).