PH u atletici

Marin Premeru novi je državni prvak u bacanju diska, Laura Štefanac viceprvakinja Hrvatske

Marin Premeru

Klara Barnjak stala je na treću stepenicu pobjedničkog postolja u dalju skokom od 5,77 metara

RIJEKA Marin Premeru novi je državni prvak u bacanju diska, novopečeni atletičar Kvarnera na prvenstvu Hrvatske, domaćin kojega je bio Zagreb, pobijedio je hicem od 59,30 metara. Predstavnici Kvarnera su osvojili još tri odličja, Laura Štefanac, europska prvakinja gluhih, postala je viceprvakinja Hrvatske u bacanju koplja nakon što se njezina sprava u četvrtoj seriji zaustavila na 49,10 metara. Klara Barnjak stala je na treću stepenicu pobjedničkog postolja u dalju skokom od 5,77 metara, dok je Dominik Babić osvojio brončano odličje u utrci na 800 metara trčavši 1:54.91 minutu. Titula viceprvaka pripala je Danielu Ivaničiću iz Liburnije koji je ciljem prošao za 1:54.69 minuta.

Kada su ostali atletičari Kvarnera u pitanju, Nikola Jelaš ostao je korak do postolja u troskoku (13,33), Ivan Vuletić istrčao je peti rezultat utrke na 3.000 metara zapreke (10:13.67), Nicole Milić bila je osma, a Luana Bobanović 11. u utrci na 200 metara (26.39).

Fran Bonifačić, atletičar Krka, osvojio je četvrto mjesto u bacanju diska hicem od 40,60 metara, nadmetanje u skoku motkom završio je na petome mjestu preskočivši 4,60 metara, što je njegov novi osobni rekord.