ATP Cincinnati

Marin Čilić završio svoj nastup na turniru u Cincinnatiju, izgubio je od četvrtog tenisača svijeta

Marin Čilić/Foto REUTERS

Carlos Alcaraz stigao je do pobjede nakon sat i 40 minuta igre

CINCINNATI  Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić završio je svoj nastup na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Cincinnatiju gdje ga je u trećem kolu u četvrtak poslije sat i 40 minuta igre sa 7-6(4), 6-1 pobijedio četvrti tenisač svijeta Španjolac Carlos Alcaraz.

Odmah na početku meča Čilić je izgubio servis, no do kraja seta ga je vratio, ali u tie breaku Španjolac je bolji i nakon sat i pet minuta poveo 1-0. U drugom setu potpuno drugačija priča, Alcaraz je Čiliću dvaput uzeo servis i nakon samo 35 minuta priveo set i meč kraju.

Čilić je u meču odservirao samo četiri asa, a Španjolac osam. Čilić je napravio 27 neprisiljenih grešaka, a Alcaraz 12.

Ovo je bio njihov treći međusobni susret i druga pobjeda mladog španjolskog tenisača.